Lina Boqvist kétütemű vezetést szerzett honfitársa, Camilla Lennarth és az egykori bajnok Nuria Iturrios felett, miután 66-os paresztás alatt lenyűgöző hetest biztosított a marokkói Lalla Meryem Kupa első fordulójában. A futó 16 francia nő közül csak Jade Schaeffer-Calmels található a par alatt, és a 72 (-1) kártyának köszönhetően a tizedik sort foglalja el.

• Lalla Meryem Kupa: Lina Boqvist élén, Jade Schaeffer az első tízben
    Svéd Lina Boqvist - © Tristan Jones / LET

Jade Schaeffer-Calmels megszokta ezt a tornát, amelyet az elmúlt tíz évben csak egyszer hagyott ki az elmúlt tíz évben, és amelyen 4-ben a 2012. helyet foglalta el. Négy birdie-vel és három bugyival a reunioniak 72 (-1) kártyával sikerült par alá kerülniük, ami csak tizenkét játékosnak sikerült. A LET Access sorozatban a Terre Blanche Ladies Open legutóbbi 4. helyezettje a 10. helyen áll, hat ütéssel lemaradva a svéd Lina Boqvist mögött, aki figyelemre méltó 66-ot (-7) ért el.

A versenyben résztvevő tizenöt másik francia nő közül tehát egyiknek sem sikerült a par. Mindezt említse Agathe Sauzon esetében, aki 13-as (par) kártyával a 73. helyet szerezte meg. Az elméleti kivágásban megtalálhatjuk Manon Mollét (74) is, 28. a +1-nél; Inès Lescudier (75), 44. a +2-nél; valamint Camille Chevalier, Isabelle Boineau és Émie Peronnin (75), 62.-től +3-ig

Lina Boqvist, 27, Gislaved-ből, a kilencből hatot madarászott, és további két madár után vezetett a két újabb madár után a 12. és 14. lyuknál a Royal Golf Dar Es Salaam újonnan felújított Kék pályáján. A 15. par-5-nél és a 16. par-4-nél back-to-back volt, de egy elegáns madárral végzett a 18. par-4-en, hogy megszerezze öt szezon legjobb eredményét az Európai Női Tornán.

„Remek játék volt, és azt hiszem, pályafutásom legjobb golfját játszottam a LET-en. Három hiányzó zöld volt, egy fel-le és két bugy, de kilenc madárka, szóval fantasztikus volt- mondta, hozzátéve, hogy imádta a tanfolyam fejlesztéseit az elmúlt évben.

Az összes zöld és pólót Cabell B. Robinson tervező irányításával osztották szét, számos változtatással a bunkerek elrendezésében és gyűjteményében.

- A pólóval jobb. A zöldek jobbak, de dombosabbak, nagyobb lejtőkkel, ezért úgy gondolom, hogy a zöldek valamivel keményebbek, mint tavaly, de összességében jobbak. "

Ma korábban, a 2014. évi Lennarth, a Slovak Ladies Open bajnok, öt madarakat szerzett és azt mondta: „Szerintem a változások nagyok. Összességében a tanfolyam sokat fejlődött. Az elején nagyvonalúbb, amit értékelni is tudok. A zöldek nagyobbak, és bár lassabbak, több hely van. "

A spanyol bajnok, Nuria Iturrios, a 2016. évi bajnok hat madárral és egy buggyal állt mellette.

Azt mondta: - Nagyon örülök, hogy újra itt lehetek, és a változásokkal természetesen nagyon tetszik. Még mindig nagyon sok puttot tettem, de még mindig nagyon sok munkám van. "

„A fejlesztésekkel minden évben olyan, mintha más pályát játszanánk, ezért nincs ugyanaz a nyomásom. Nagyon szeretem az idei változásokat. "

- Lehet, hogy hosszabb lövések vannak a hajóútról, de nagyobb zöldeknél könnyebb ütni a szabályozásban. A zöldek tökéletesek, mivel eddig lezárták a pályát, így a labda jól gurul. "

Diksha Dagar, az indiai újonc újonc, a múlt hónapban a Investec Women South African Open győztese, valamint a norvég Mariell Bruun és a belga Chloé Leurquin az ötödik helyen állnak, három alatt.

A 18 éves újdelhi Dagar, aki az esemény előtti napon megsérült a csuklóján, azt mondta: „Tudtam helyesen elolvasni a sorokat, és megcsináltam az összes puttt. Marokkóban nekem könnyű elolvasnom a zöldeket, és imádom. "

Boqvist már bizonyított a Lalla Meryem Kupán, a Royal Golf Dar Es Salam utolsó három fordulójában két legjobb 10-es. Azon egyedülálló hangulatról, hogy a férfi európai túra egyszerre ugyanazon a helyszínen játssza a Hassan II golftrófeát a szomszédos piros pályán, elmondta: - Szerintem nagyon jó, ha a két túra együtt van. Megosztjuk az edzési lehetőségeket és a játékosok társalgót, és szerintem nagyon jó, hogy mindkét torony itt van. Azt hiszem, ilyesmit kellene gyakrabban tennünk, összejönni. Talán nem ugyanazon a pályán, hanem ugyanabban a klubban. "

A besorolás megtekintéséhez: cliquez ici