A fantasztikus 62 (-9) kártya, a Châteaux pálya új rekordjának szerzője, Caroline Hedwall nyerte vasárnap a Lacoste Ladies Open de France 28. kiadását, hat évvel a Ladies European Tour utolsó győzelme után. . Először francia, Céline Herbin a tizenegyedik helyen végzett.

• Caroline Hedwall - © PBallet / ASO

Caroline Hedwall ma reggel, másfél óra és nyolc mérkőzéssel a vezetők előtt megkezdte utolsó körének rajtját, és el sem tudta képzelni, hogy a trófeával a kezében fejezze be a napot. Három 69-es, 71-es és 70-es kártya összesen -3 után valóban hét fejlövés volt. De egy olyan vasárnap végén, amely a torna és az európai körkönyv évkönyvében marad, ő emelte fel a kupát, miután honfitársai pezsgővel permetezték be. A hihetetlen 62-es (-9) szerzője, a svéd nemcsak megdöntötte a Châteaux pálya rekordját, de mindenekelőtt azt látta, hogy ellenfelei egymás után kudarcot vallottak -12 összesítésével. Végül két hosszúsággal megelőzte a 66-os (-5) játékot játszó dél-afrikai Stacy Lee Bregmant.

„Ami történt, őszintén szólva meglehetősen irreális ... Csak azért mentem tovább a pályára, hogy remélem, hogy jó pontszámot kapok, és határozottan sikerült is. És megint az a benyomásom, hogy elmulasztottam néhány pontot! " Hedwall kommentálta, miután kilenc madarat regisztrált, anélkül, hogy hibát követett volna el. „Ez volt az egyik olyan nap, amely ritkán fordul elő, amikor úgy éreztem, hogy a golf könnyű. " 29 éves korában Täby szülötte hatodik sikert aratott a Ladies European Tour-on, hat évvel az utolsó napig. Igazi jutalom ennek a játékosnak karrierje káprázatos kezdetén, amelyet egyedülálló bravúrral koronáztak meg a 2013-as Solheim Kupa során, ahol öt meccsét megnyerte. Ennek a sikernek köszönhetően zsebre tette jegyét az Evian bajnokságra, az év utolsó őrnagyára a jövő héten, Haute-Savoie-ban.

Az utolsó részhez igazodva Marion Ricordeau nem élte meg az álomvasárnapot. A játék közepén számos költséges hibát követve a Picardie ennek ellenére magas hangon végzett, az utolsó hat lyukon három madárka tette lehetővé, hogy 74 (+3) szinonimát csináljon a 15. hellyel. „Kár, hogy csak hat lyukat kell golfozni, amikor 18-at kell tennie… De nagyon meghatott, hogy a nézők állandóan felvidítottak, amikor nagyon durván voltam. Nagyon jó volt így cipelni, és lehetővé tette, hogy tartsam a végét, és egy kicsit visszajöhessek ”- hangsúlyozta. Céline Herbin volt a legjobb Habs a Lacoste Ladies Open de France ezen 28. kiadásában, és jó 68-at (-3) adott vissza, ezzel a tizenegyedik helyen végzett -7-nél. „Nagyon pozitívan értékelem a hetet: az érzéseim nagyon jók voltak, három kártyát készítettem a par alatt, és annak ellenére, hogy bonyolult volt a verseny kezdete, mivel nem voltak klubjaim, ez nagyon jó volt felkészülés Évian jövő hétre »- mondta Lacoste nagykövet. Isabelle Boineau (68, -3) -17-nél a 5. helyet szerezte meg, míg Jade Schaeffer-Calmels (73, +2) a 25. helyen végzett -2-nél.

Teljes eredmények elérhetők a linkre kattintva.