Egy kivételes nap végén 63-ban (-8) Gaby Lopez felemeli a Marathon által bemutatott Dana Open trófeáját. A mexikói játékos nyolc birdie-t ír alá, és nem vállalja el, hogy egy ütéssel nyerjen Megan Khang előtt. Ez a harmadik győzelme az LPGA Touron. Céline Herbin a 25. helyen végzett az eseményen.

Gaby Lopez győzelme, Herbin a legjobb 25 között

Gaby Lopez a Dana Open győztese – a Twitteren @LPGATour

A Highland Meadows Golf Club ezen a héten látta vendégül az LPGA Tour játékosait a Dana Openen. Az Ohióban található pálya 71-es 6555 yardos, és tavaly koronázta meg a Nasa Hataokát.

Ez egy mexikói, aki a héten sikerült a japánoknak: Gaby Lopez. A 28 éves játékos, aki már duplán győzött az LPGA Touron, az utolsó körben lenyűgöző volt, és a végső győzelem felé vitorlázott. Három 67-70-66-os kör után a mexikói játékos visszaadta a hét legjobb lapját, kirobbanó 63-at (-8), amely három birdie-vel zárt utolsó három lyukán. Ez a remek birdie-sorozat lehetővé tette számára, hogy egy lépéssel az amerikai Megan Khang előtt nyerjen. A dobogón a német Caroline Masson áll.

Nasa Hataoka, a címvédő a hét legjobb 10-es helyével távozik Ohióban. 69-66-67-68 lapjaival a hetedik helyen áll.

Céline Herbin, az egyetlen francia nő, aki átjutott a Cut-on a Highland Meadows Golf Club pályáján, a 24. helyen végzett. Miután túljutott a Cut-on, remek hétvégét írt alá, különösen egy nagyon jó 65-ös (-6) kártyát szombaton, majd vasárnap 68-cal (-3) zárta a versenyt. Ez a szezon legjobb eredménye az LPGA Touron.

A Marathon által bemutatott Dana Open teljes ranglistája: cliquez ici.