Három francia nő áll rajthoz ebben az évben Grúziában, az Atlantai Atlétikai Klubban a KPMG női PGA-bajnokság 67. kiadásán. Céline Boutier, Perrine Delacour és Céline Herbin, akik a világ 153 legjobb játékosával találkoznak, a három francia játékos részt vesz ebben a harmadik Grand Slam-fordulóban.

KPMG női PGA bajnokság: Boutier, Delacour és Herbin a rajtnálA KPMG női PGA bajnokság azon ritka alkalmak egyike, hogy helyet szerezzen magának a golf történetében. Ha olyan nehéz nagy bajnokságokat nyerni, az azért van, mert ezek mind vitatottabbak, mind kevesebbek. A figyelem nagyobb, az útvonalak nehezebbek és az adottságok sokkal fontosabbak. De az LPGA Touron évente csak öt szak van. A lehetőségek ezért rendkívül korlátozottak.

Az amerikai PGA zsinórban hatodik éve rendezi meg a KPMG-t egy klasszikus helyszínen, amely már egy nagyobb férfitornának is otthont adott. Az atlantai atlétikai klub csatlakozik az Aronimink GC-hez, a Hazeltine National GC-hez, a Kemper Lakes GC-hez, az Olympia Fields CC-hez és a Sahalee GC-hez, mint főbb torna helyszíneknek, ahol női slam-tornát rendeztek, mióta az első KPMG-t 2015-ben a Westchester CC-n játszották.

És a női golf elmúlt évtizedben elért haladásának további bizonyítékaként az LPGA Tour 2021 mozgó három nagy tornája mind olyan helyszíneken zajlik, amelyek nagyobb férfibajnokságoknak adtak otthont. Az Atlanta AC követi az Olimpiai Klubban a US Openet, és megelőzi az AIG női nyílt versenyét a Carnoustie GL-n. Az ANA Inspirációra minden évben a Mission Hills CC-n kerül sor, míg az Amundi Evian bajnokságra minden évben a franciaországi Evian Resort GC-n.

A másik nagy nyomás a majorok részéről az, hogy az óriások árnyékában játszódnak le. Az Atlanta AC volt Bobby Jones eredeti tanfolyama, Atlanta pedig Louise Suggs szülőhelye volt, aki 1950-ben az LPGA Tour 13 alapítójának egyike volt. Emellett minden idők legjobbjai közé tartozik, 61 győzelmet szerzett, köztük 11 szakot, köztük az 1957-es női PGA-t.

Ez a KPMG női PGA akkor jön, amikor a tehetségek páratlanok az LPGA Touron. Mivel Yuka Saso nyerte az amerikai női nyílt versenyt, Patty Tavatanakit pedig megnyerte az ANA Inspirációt, az utolsó 10 szakot 10 különböző játékos nyerte meg, Jin Young Ko-ra visszavezetve a 2019-es ANA-n, akit megnyert. Később az Amundi Evian-ban az év.

Valójában, amióta a KPMG és a PGA összefogott az LPGA Tour-nal, hogy 2015-ben megemeljék az LPGA bajnokságot, 25 játékos nyerte meg a 31 főt: Jin Young Ko, Ariya Jutanugarn, Sung Hyun Park, Lydia Ko, In Gee Chun és Inbee Park kettős nyertesek ebben az időszakban.

Amíg Nelly Korda nem nyerte meg a Meijer Classic vasárnapot, az idei 13 eseményen 13 különböző győztes született. A Tavatanakit mellett Saso és Korda a 2021-es győztes körében olyan korábbi szakok, mint Inbee Park, Lydia Ko, Brooke Henderson, Hyo Joo Kim és Ariya Jutanugarn, valamint a Rolex ranglistájának legjobb játékosa, Jessica Korda, Ally Ewing és Austin Ernst és felkelő csillagok Wei-Ling Hsu és Matilda Castren.

A KPMG női vezetői csúcstalálkozó a női PGA elengedhetetlen eleme, az azóta más sportesemények utánozták. Ez a csúcstalálkozó zsinórban hetedik éve fogja összehozni az üzleti élet, a politika, a sport és a média vezetőit, hogy felhatalmazzák a nőket a vezetői pozíciók betöltésére. Az idei főelőadó Patty Jenkins, a "Wonder Woman" és a "Wonder Woman 1984" díjnyertes írója, rendezője.

Csatlakozik hozzá Angela Hwang, a Pfizer biogyógyszeripari csoport elnöke, Paul Knoop, a KPMG US elnöke és vezérigazgatója, Stacy Lewis, az LPGA kétszeres bajnoka, Laura Newinski, a KPMG US alelnöke és COO-ja, Condoleezza Rice, 66. Az Egyesült Államok külügyminisztere és Chuck Robbins, a Cisco vezérigazgatója, míg Michele Tafoya, az NBC vasárnap esti futballjának riportere lesz a házigazda.

"Nagy elvárásaink vannak a KPMG női PGA bajnoksággal és a KPMG női vezetői csúcstalálkozóval szemben, amelyek inspirálják és inspirálják a fiatal szakembereket, hogy hihetetlen magasságokba törekedjenek, és tudják, hogy még többre képesek"- mondta Laura Newinski, a KPMG munkatársa. "Ami a legfontosabb, tudjuk, hogy a Bajnokság Hete, valamint a KPMG női vezetői csúcstalálkozó arra ösztönzi majd a vezetőket, hogy különböző döntéseket hozzanak az ajtók kinyitása és az akadályok lebontása érdekében, és biztosítsák, hogy a tehetséges nők utat jussanak a sikerhez. előtt. "

A 156 fős mezőnyben nyolc PGA / LPGA klubszakember szerepel, akik feljutottak a Sandra Changkija által megnyert 2020-as PGA női stroke játékbajnokságra. Csatlakozik hozzá Joanna Coe, Stephanie Connelly-Eiswerth, Moira Dunn-Bohls, Ashley Grier, Allie Knight, Samantha Morrell és Alisa Rodriguez.

A női PGA 2020-at, amelyet a pandémia októberre szorított vissza, Sei Young Kim nyerte, aki abban az időben a legjobb női golfozók rövid listáján szerepelt, még nem nyert majorot. Ez egy lista, ahol Nelly Korda, öt LPGA Tour győzelemmel 22 évesen, minden bizonnyal ma az élen áll.