Szilárd a nyomás ellenére, Romain Wattel megnyerte pályafutása első tornáját a vasárnapi, Európa-turnén Hollandiában, 187. rajtjaként. Joël Stalter a 3. helyet szerezte meg.
Írta: Alexandre Mazas / ffgolf - (forrás: ffgolf)

Romain Wattel - Fotó: DR - Forrás: European Tour a Twitteren keresztül

A francia golfnak új bajnoka van! Romain Wattel azzal, hogy vasárnap visszaküldte Spijknek egy 69 (-2) kártyát, amely elegendő ahhoz, hogy előrelépjen a döntőben ezen a 2017-es KLM Openen, megnyerte karrierje első tornáját az európai pályán, és lett a 15. tricolor golfozó, aki győzött az európai turnén. Győzelem és régóta várt ez a játékos, aki most 26 éves, profi és hét szezonban a Tour tagja volt, aki ezen a héten Hollandiában a hosszú pályafutása 187. kezdetét a legmagasabb szinten végezte. 25 top 10 után, beleértve a szúrós kudarcokat is a hazai szakaszon (2014-ben például 74-et játszott vasárnap ugyanabban a holland nyílt versenyen, hogy 5. helyen végezzen, míg az utolsó kört egyedül kezdte az élen, három találattal. előrelépés), Olivier Léglise szövetségi edző korábbi pártfogoltja, aki néhány hónapja megtalálta kezdeteinek a Bussyban edzőjét, Frank Schmidet, végül megérdemelt felszentelést kínál magának. - Azért jöttem, hogy őszinte legyek, nem játszottam igazán jól. A múlt héten (Svájcban, a szerkesztő megjegyzése) sok bajom volt. Szóval örülök a héten, főleg a hétvégén játszott játékmódomnak. ”- mondta mosolyogva, diadala után.

Mentesség 2019 végéig

Harmadik francia, aki felírta a nevét a trófeára, távoli elődei, Marcel Dallemagne 1933-ban és Auguste Boyer után előző évben, Wattel volt a legszilárdabb ezen a vasárnapon, nehéz körülmények között és a hollandok által hevesen védett pályán. bonyolult zászlópozíciók. Három madárkák szerzője a játék elején (2, 4 és 6-nál), a montpellier-i őslakos kevésbé volt sikeres ezután, két bogyt 8 és 11-kor engedett be egy utolsó 10-es madárral szemben. a pontszerzésen, de csak mindent megteszek. Nem volt minden tökéletes, de a dobásom az elejétől a végéig nagyon jó volt. Nem éreztem magam nagyon kényelmesen a végén, és csak 16 és 17 évesen próbáltam megvenni a zöldeket, akiknek nehéz volt a zászlaja, mert tudtam, hogy még a távolból is képes vagyok rá. , ő mondta. Az utolsó (69) (-2) helyezéssel Wattel összességében -15-nél végzett, csapást mérve a fiatal kanadai Austin Connelly, a 66-os (-5) pompás szerző szerzője előtt. A vasárnap összegyűjtött 300 000 ponttal immár az 55. helyen áll a Dubajig tartó versenyen, de mindenekelőtt 2019 végéig mentesül az európai turnén!

Valiant Stalter Harmadik

A vasárnapi utolsó meccsen Wattel és a thaiföldi Kiradech Aphibarnrat (a 9. és 15-as kettős forgózsák után végül a 18. helyen áll) Joël Stalter a hat -3-nál holtversenyben szereplő hat játékos között van. A Lorrainer, négy madárral gyorsan verve az első nyolc lyukon, sokáig vezette a bajnokságot, egyedül vagy játékpartnerei társaságában. De a visszatéréskor eső sebességcsökkenés áldozata és bűnös a három bogey között. 13. és 11. között az újoncnak honfitársára kellett hagynia a győzelmet. „Esélyt adtam magamnak a győzelemre. Remekül mentem, de visszatérve sajnos kevésbé volt rögzítve. Kicsit keserű ízlésem van a 15. helyre, mert sokan egyenrangúak vagyunk. De ez a legjobb hetem az európai turnén, úgyhogy erre emlékezni fogok, és tudom, hogy nem állok messze attól, hogy a győzelemhez szükségesek legyek ”- mondta. Ennek ellenére pályafutása legjobb teljesítményét írta alá a Tour-on, és a zsebelt 3 pontnak köszönhetően az R129D-ben a 2. helyre ugrott. Ha van még módja integrálni a legjobb 73-at, és így megőrizni a kártyáját a következő évben (most körülbelül 500 100 ponttal van lemaradva), Hugh Marr tanítványa rengeteg reményt adott magának a szezon vége.

Berardo jól ér véget

Szép teljesítmény Clément Berardo (67, -4) részéről is, aki az összesítésben -17-nél a 9. helyet foglalja el, és a jövő héten magabiztosan jelenik meg a portugál Mastersben, még mindig az európai turnén. Matthieu Pavon (72, +1) és Damien Perrier (71, par) a 38. helyen végzett -5-nél, míg Sébastien Gros (74, +3) a 70. helyen végzett +5-nél.