Pénteken, március 4-én, az HSBC női világbajnokságán a világelső dél-koreai Jin Young Ko 67-tel lőtt pár alatt, így megosztva a második fordulóban honfitársával, Amy Yanggal. francia oldalon, Perrine Delacour és Céline Boutier a 26., illetve a 43. helyen áll.

Jin Young Ko osztozik az élen a HSBC női világbajnokságon

Jin Young Ko – ©LPGA a YouTube-on keresztül

Jin Young Ko két lövéssel lemaradt a nap elején az HSBC női világbajnokságon, de jól kezdett egy első birdie-vel, mielőtt még kettőt teljesített a hetedik és a nyolcas pályán.

Végül két új birdie-t sikerült elérnie az utolsó három lyukon a szingapúri Sentosa Golf Clubban.

Yangnak volt egy 67-es lapja is, hét birdie-vel és két bogey-vel, amivel versenybe szállt ötödik LPGA-győzelméért.

A vezetők egy lövéssel vezetnek a kanadai Brooke Henderson, az amerikai Megan Khang és a thai Atthaya Thitikul előtt, miután a trió visszaállt 68-ra, és holtversenyben a harmadik helyen.

Bár átvette a vezetést, Ko – aki tavaly ötször nyert az LPGA Touron – azt mondta, hogy nem “nem igazán elégedett”.

"A swingem nagyon más volt az első kilencnél, és úgy gondoltam, hogy jobban játszottam a hátsó kilencen.", mondta. "Nem tudom, hogy ez mentális dolog volt-e, vagy többet kellett bemelegítenem a kör eleje előtt".

"Csak több madárkát akartam készíteni, mint tegnap", mondta a dél-koreai, aki első körét hat birdie-vel, egy double-bogey-vel és egy bogey-vel szerezte meg.

Yang, aki tavaly holtversenyben a 12. helyen végzett, arra koncentrál, hogy a torna hátralévő részében nyugodt maradjon. "Szeretnék egyszerű lenni, és nem gondolkodni túl sokat", mondta.

"Vannak dolgok, amiket nem tudsz irányítani a golfpályán, én pedig csak annyit tudok tenni, hogy igazán jól felkészülsz minden lövésre.".

Az előző nap éllovasa, a thaiföldi Patty Tavatanakit 74-ig küzdött, így a 21. helyről csúszott le, öt lövéssel lemaradva az 1,7 millió dolláros torna éllovasától.

Perrine Delacour és Céline Boutier 72-es (par) kártyával a második körben visszaadtak néhány helyet a ranglistán. A Szingapúrban jelen lévő két francia nő a 26., illetve a 43. helyen áll.

Patty Tavatanakit átveszi a vezetést a HSBC női világbajnokságonA ranglistán való konzultáció: cliquez ici