A HSBC női világbajnokságát Jin Young Ko nyerte, amikor visszatért a versenybe, az LPGA Tour látványos döntőjében. Az első francia Perrine Delacour szép 13. hellyel végzett erősen -9-nél. Celine Boutier a 35. helyen végzett -3-mal.

Jin Young Ko a HSBC női világbajnokság győztese – Fotó LPGA a Twitteren keresztül

A világelső Jin Young Ko elképesztő 1-ot (-66) ért el 6-es (összesen -271) ponttal, egy utolsó birdie-vel kiegészítve 17-án vasárnap, és két ütéssel megnyerte a HSBC női világbajnokságot Szingapúrban. A koreai In Gee Chun és az ausztrál Minjee Lee.

Ko három hónapos kihagyás után tért vissza az LPGA Tourra, hogy felépüljön csuklósérüléséből, és családjával Dél-Koreában töltsön időt, mielőtt néhány hetes intenzív edzést tartott a dél-koreai Palm Springsben és Kaliforniában.

Jin-Young Ko hatszor nyert az utolsó 10 rajtja során, ezzel beállítva az új minden idők rekordját az LPGA Touron. Ez volt Ko zsinórban a 15. köre a 60-as években, Ko a 14-as években 60 sorozatban osztotta meg Annika Sorenstammal és Ryu So-yeonnal.

„Büszke vagyok magamra, hiszen az utolsó 60 körömben a hatvanas években elértem a pontszámokat, akár egy egyenesben. Nagyon boldog vagyok ezzel az eredménnyel – mondta Ko. „Most csodálatosan érzem magam. »

Ko szintén par alatt játszott 30 egymást követő fordulóban, ami egy másik LPGA rekord. Sorenstammal és Lydia Ko-val holtversenyben játszott szombatig Szingapúrban. Ez a sorozat az Amundi Evian Championship utolsó fordulójában kezdődött tavaly júliusban.

A 2022-es szezon elején nyert Ko ott folytatta, ahol abbahagyta egy meghatározó 2021-es szezonban. A dél-koreai játékos öt tornát nyert meg az előző szezonban, ezzel megszerezte az év női játékosa díjat, valamint sorozatban harmadik győzelmét.

Perrine Delacrour top 15

Az Ailette golfozója nagyon jó érzésekkel zárta az utolsó kört, a hét legjobb lapja 68 (-4). Az ailette-i golfozó, aki a világ legjobb 50-ébe szeretne bekerülni, az előző naphoz hasonlóan 5 birdie-t publikált, még egy bogey ellen, de 13 évesen egy sasnak köszönhetően a 16. helyen végzett.

Céline Boutier a jót és a kevésbé jót váltogatta ezen a vasárnapon. Az 1. bogey után a Francilienne három új bogey-t és két birdiet-t jegyzett fel a 11. parig, és összesen -1-as pontszámot ért el.