Még mindig amatőrként a fiatal cseh Jana Melichova volt az, aki a posztig verte ellenfelét, és nyert hazai pályán, ezen a Tipsport Czech Ladies Openen. A trófeát egy üldözőpárral szembeni kis előnynek köszönheti. Céline Herbin az első helyen végzett Franciaországban a 26. pozícióban.

Jana Melichova megnyerte a Tipsport Czech Ladies Opent – ​​a Twitter @LETgolf oldalán

A feszültség végén végre egy amatőr játékos nyeri meg ezt a Tipsport Czech Ladies Opent. A cseh Jana Melichova -14-es összesítésnek köszönhetően egy lépéssel nyer az Estrup és Spilkova duó előtt. Ez az utolsó nap érzelmekben gazdag volt a fiatal amatőr játékos számára, aki szinte tökéletes játékkezdést ír alá, mivel az első tíz lyuknál -5.

Azonban dolgoznia kellett, miután átesett egy nehéz átmeneten, három egymást követő bogey-n a 12,13-es, 14-as és 17-es lyukon. Melichova a 3-es, 141 méteres par 5-nál tudta megragadni a lehetőséget, ahol leigazolta a verseny utolsó birdie-jét. lehetővé téve számára, hogy elszakadjon társaitól. A 18-as lyuk XNUMX-ös par-ra írt alá, ami biztosította első győzelmét a Ladies European Tour-on.

Johanna Gustavsson, a Race to Costa Del Sol harmadik helyezettje egy új top 5-öt, egy negyedik helyet ír alá -12-nél, az utolsó 66-os (-6) lapnak köszönhetően.

A francia nők pontszámai:

Céline Herbin a 26. helyen végzett az eseményen egy szép utolsó 67-es lapjával (-5). A versenyen -5-ös helyen végzett.

Anais Meyssonnier és Agathe Sauzon a 36. helyen végzett -3-as összesítéssel.

Emma Grechi egy lövéssel mögötte van, -2-vel a 43. pozícióban.

A Tipsport Czech Ladies Open teljes ranglistájának megtekintéséhez: cliquez ici.

Írta: Baptiste Laurensou.