A dél-afrikai szurkoló, Caitlyn Macnab átrepült az utolsó körön, nyolc ütéssel nyert a Jabra Ladies Classic-ban, számítva a dél-afrikai Sunshine Ladies Tourra. A francia Émie Peronnin szép 9. helyet foglal el, a múlt héten Manon Gidali győztes a 11. helyen végzett.

Jabra Ladies Classic: Caitlyn Macnab győztes, Emie Peronnin 9.

Jabra Ladies Classic: amatőr Caitlyn Macnab 8 ütéssel nyer

Amatőr Caitlyn Macnab átrepült a vitán, megnyerve ezt a Jabra Ladies Classic-t
az év második Sunshine Ladies Tour tornája a Johannesburg melletti Glendover golfklubban.

A fiatal dél-afrikai -12-es fejeződéssel három kört állított fel a 70-es alatt (69-68-67), és csak 19 évesen kínálta magát, fiatal karrierjének első trófeája a profikkal, honfitársait, Nicole-t megelőzve 8 ütéssel. Garcia és Lindi Coetzee (-4).

A hatodik, a tavalyi érdemrend szerint (SLT) Émie Peronnin egy különösen szilárd utolsó kör után jó kilencedik helyet biztosított.

a francia asszony visszaküldte a par név alatt regisztrált négy kártya egyikét, egy 70 (-2) négy madarat és két bogyt. A +5 összesítéssel a 13. helyen lóg a dél-afrikai kör érdemeinek sorrendjében, amelyet most a helyi Nicole Garcia ural.

Garcia szintén holtversenyben állt a bajnokságban (-4 összesen), honfitársával, Lindi Coetzee-vel holtversenyben, de nyolc ütéssel egy másik dél-afrikai: Caitlyn Macnab mögött. Ez utóbbi, továbbra is amatőr, három 70 alatti pontszám összehangolásával átrepült az eseményen, 67-es (-5) pedig mindössze 19 éves korában felajánlotta fiatal karrierjének első trófeáját a profikkal.

A francia Manon Gidali 73-at (+1) játszott, és a 11. helyen végzett +6-nál, a harmadik a kör rangsorában. Astrid Vayson de Pradenne (78) a 28. helyet szerezte meg a +12-nél, Anne-Lise Caudal (83) a 32. helyet szerezte meg +15-nél.

A következő időpontok a Super Sport Ladies Challenge versenyén lesznek, április 21-től szerda 23-ig, péntekig a Gary Player Country Clubban, Sun Cityben.