Ha Na Jang, aki pofával győzött, az ISPS Handa női ausztrál nyílt teniszbajnokságon sas lett a 17. és egy madár a 18. helyen, Céline Herbin a 46. helyen végzett

Ha Na Jang - Fotó: DR

Ha Na Jang tehetséggel nyert, az ISPS Handa női ausztrál nyílt teniszpályája, a 24 éves dél-koreai összetörte a versenyt azzal, hogy 17-es sassal és 18-as madárral végzett. Jang mindössze tizenkét hónap alatt biztosítja karrierjének negyedik győzelmét! Az utolsó hat lyukon -5-ös részeredménnyel Jang kitolja a dánt Nanna Koerstz Madsen három hosszúságban. A második számú thaiföldi világ Ariya Jutanugarn teljesítsd a dobogót. Vezető 54 lyuk után, az amerikai Salas Lizette elégedett egy 78-as és egy top 10-el.

A 47. helyről kezdve, az egyetlen francia nő kvalifikálódott a vágás után, Celine Herbin 46. helyezett (+2) lett az Új-Zéland első számú világpályája mellett, Lydia Ko.

Céline Herbin nem vesz részt az LPGA Tour délkelet-ázsiai következő két szakaszán (a jövő héten Thaiföldön, a következő héten pedig Szingapúrban), ezért március közepén tér vissza Arizonába. Az ISPS Handa Women's Australian Open 26. kiadását a koreai Ha Na Jang nyerte -10-es összesítéssel, három ütéssel a dán Nanna Madsen előtt.