A francia 1. számú Céline Boutier csütörtökön tér vissza a 13. Beach Golf Links pályájára, az ausztráliai Viktóriában, ahol tavaly koronázták meg először az LPGA-pályán.

Vic Open: Céline Boutier készen áll a cím megvédésére

Céline Boutier - © Tristan Jones / LET

Az LPGA-kör első győzelme néha kevésnek tudható be. "Azon a héten kissé zavart voltam, mert két éket otthagytam, mondja Céline Boutier. Úgy voltam vele: "Kezdjük ezt a hetet, és koncentráljunk a jövő hétre, amikor megvan az ékem" Segített abban, hogy napról napra vigyem a dolgokat, és ne gondoljak az eredményre. " A stratégia megtérült, mivel vasárnap a franciák nyerték az ISPS Handa Vic Open 2019-et.

Egy évvel később egy teljesen más státuszú Céline Boutierről van szó, aki hamarosan megvédi címét Victoria-ban, a 13. Beach Golf Links pályáján. A 26 éves játékos a tavalyi szeptemberi Solheim Kupa európai győzelmének egyik fő építésze volt (4 meccsen 4 győzelem), és a szezon első két eseményén már két legjobb 10-es van. "Az életem nem változott annyira, aláhúzza Clamart natívját. A pályán határozottan kényelmesebb vagyok. Nagyon sok célomat el tudtam érni az LPGA Tour első két évében. Most csak javítani próbálok és még egy jó szezont szeretnék. "

Az 53-as világ ezen a csütörtökön helyi idő szerint 12: 40-kor indul, az ausztrál Minjee Lee és a dél-koreai Inbee Park mellett. A francia Karine Icher és Perrine Delacour is részt vesz ausztráliai játékban.