A világelső Lydia Ko nyerte a vasárnapi harmadik Új-Zélandi Openet a Clearwater golfklubban megszokott módon. Justine Dreher nem tudott mit kezdeni a gőzhenger ellen, a francia Lydia Ko, a 72 (by) végső kártya szerzője, gyönyörű ötödik helyen végzett, három ütéssel az új-zélandi mögött.

Lydia Ko - Fotó: DR

Még a Richter-skálán mért 5,9-es földrengés, amely kora délután megrázta a Clearwater Golf Klubot és környékét, nem tudta legyőzni az új-zélandi játékot. Lydia Ko készítette el a lövését, amikor a sokk 10-15 másodpercig tartott. A játék azonban nem szakadt meg ezen a tornán, az ausztrál női túra (ALPG) és a hölgyek európai turnéjának számításakor.

- A földrengések hibája, hogy a puttonyaim nem értek célt! ", viccelte Ko a verseny honlapján. Bekapcsoltam a fejhallgatót, és nem tudtam, hogy lépést tartok-e a dallal, vagy pedig az öccsem. "

Lydia Ko megadta a végső kártyát (70) (-2), hogy az esemény 206-os pontszámmal (-10) és kétütemű vezetéssel dél-koreai és amatőr golfozója, Hye Jin Choi (69) felett legyen. második lett a dán Nanna Koertsz Madsen (70) és az angol nő, Felicity Johnson (67).

Ko a győzelmet új barátjának és mentorának, új-zélandi volt elnöknek, Patsy Hankinnek szentelte, aki tavaly elhunyt.

A Ladies European Tour most az adelaide-i golfklub Grange-be indul, az ISPS Handa Australian Women's Open versenyre a 2016-os szezon második tornájára.

A ranglistán való megtekintéshez kattintson ide.