A JETRA Ladies Open, a LETAS új zászlóshajó rendezvénye, amely szintén az Evian bajnokságra jogosult, meghozta ítéletét. A francia Isabelle Boineau (-7) nyeri meg a versenyt egy play-off lyuk után a svéd Johanna Gustavsson ellen. A két játékos zsebében adja meg jegyét az Evian bajnokságra, és csatlakozik a nagyon szelektív ötödik mezőbee és a szezon utolsó őrnagya, amely szeptember 14-17-én kerül megrendezésre az Evian Resort Golfklubban.

Isabelle Boineau és Johanna Gustavsson szünettel indul, hogy versenyezzenek az Evian bajnokságon

A Jabra Ladies Open, a LETAS új zászlóshajó eseménye, amely szintén részt vesz az Evian bajnokságon, meghozta ítéletét. A francia Isabelle Boineau (-7) egy svéd Johanna Gustavsson elleni rájátszás után megnyeri a tornát. A két játékos zsebre tesz jegyet az Evian bajnokságra, és csatlakozik az 5-ös nagyon szelektív mezőnyéheze és a szezon utolsó őrnagya, amely szeptember 14-17-én kerül megrendezésre az Evian Resort Golfklubban.

Isabelle Boineau megnyeri a Jabra Ladies Open versenyt, és meghívója lesz az Evian Championshipre

Lángoló nap alatt, amely soha nem hagyja el a versenyt, és három intenzív kör után, amelyekben 3 nemzetiséget képviselő 120 nemzet képviselője versenyez az Evian zölden, Isabelle Boineau (28 éves) sikeresen megbirkózott. Nagyon jó első fordulóban (28) és szilárd második fordulóban (67) a francia nő az utolsó nap folyamán képes volt biztosítani egy 69-es kártya visszaadásával, amely megnyitotta a play-off ajtaját Johanna Gustavsson ellen. . A fiatal svéd, a mai 70-os nagyszerű író és a 66 éves korában észlelt sas nem tudott válaszolni Boineau madárjára az első play-off lyuk során.

2016-ban a Ladies Scottish Open versenyén elért győzelme lehetővé tette, hogy belépjen a őrnagy nagyon zárt mezőjére, ahol 48e helyette. Ennek az első tapasztalatnak, a Jabra Ladies Open győzelmével párosulva, lehetővé kell tennie számára, hogy még nyugodtan megfontolja a következő Evian bajnokságot (14. szeptember 17-2017.).

A bajnokság végén örülve Isabelle Boineau csatlakozott minden olyan játékoshoz, aki dicsérte az Evian Resort Golf Club pályájának minőségét a tél folyamán végzett újabb munkák és átalakítások után. - Jól sikerült Adriennek, a zöldségesnek, a zöldek kiválóak voltak. Nagyon sok puttot tettem be (nevet). Riválisa, Johanna Gustavsson pedig hozzátette: „Nagyon jól érzem magam ezen a pályán. Olyan fantasztikus tanfolyam! Nem hiszem el, őrnagyot fogok játszani ”.

A női golfba egyre jobban befektető Jabra mellett a Societe Generale ismét támogatta az Evian bajnokság kvalifikációját azzal, hogy pénzügyi támogatást nyújtott a kiválasztott két játékosnak, akik csatlakoznak a Team Societe Generale csapatához.