Az első kör végén Hyo Joo Kim volt az, aki uralta a The Ascendant LPGA-t az Amerika önkénteseinek javára. Az LPGA Tour ötszörös győztes dél-koreai kiváló 64-gyel (-7) vezet. Céline Boutier és Pauline Roussin-Bouchard is jól kezdett, nagyon jó 70-el (-2). Céline Herbin viszont nagyon le van maradva. Nézze meg Céline legjobb mozdulatait videón

Hyo Joo Kim vezeti a tornát Az Ascendant LPGA az amerikai önkéntesek javára miután lőtt egy 64-et az első körben, ami majdnem megdöntötte a torna rekordját az Old American Golf Club 18 lyukán keresztül. A koreai golfozó négy birdie-t csinált az elején, nevezetesen a 5-es és 2-os par-6-ösöknél, és 31-ben ért el a fairway-ig. Visszatérve csak egy bogey 11-en, majd négy egymást követő birdie-t csinált 13-án és 16-án. Hosszú birdie putt a 18. majdnem három lövéssel előnyt szerzett a többi játékossal szemben, és beírhatta volna a nevét a rekordok könyvébe, de a putt pont a lyuktól jobbra ment, és -7-et szerzett az első kör után.

Kim, két ütéssel vezet a különösen a spanyolokból álló trió Azahara Munoz és a kínaiak Yu-Sang Hou.

Két Tricolor játékos mutatkozott be Texasban az Ascendant LPGA első körében. Celine Boutier, aki megnyerte ezen a nyáron a„Amundi Evian bajnokság és Trust Golf női skót nyílt bajnokság, majd hozzájárult Európa győzelméhez a Solheim Kupa, ő két héttel ezelőtt Spanyolországban 69-et (-2) adott vissza, a két boge ellenére, és továbbra is lesben maradt öt lövéssel a vezető mögött.

Hozzá csatlakozik a 10. helyen Pauline Roussin-Bouchard, aki a The Colony pályán is 69 pontot ért el. Hyo.

A többi érintett francia nő között Celine Herbin nehéz napom volt +5-tel. Össze kell szednie magát a második körben, hogy reménykedjen, hogy sikerül bejutnia (114.).

A ranglistán: Kattintson ide