Hideki Matsuyama a második japán a golf történetében, aki megnyerte a WGC-HSBC bajnokot az Eropean Touron. Első világbajnoki címét óriási összesített pontszámmal, 265-gyel (-23) nyerte. 7 ütéssel Henrik Stenson és Daniel Berger (-16) előtt. Grégory Bourdy és Alexander Levy az 52. és az 58. helyen végeztek.
Fotó: DR

Fotó: DR

A 24 éves játékos ma reggel a Sheshan International Golf Clubnál dobta be a pólóját 3 hosszúsággal jobban, mint legközelebbi riválisa, a címvédő Russell Knox. Senki sem tudta elkapni. Visszaadta a 66-os kártyát, összesen -23 tévedés nélkül.

Henrik Stenson makulátlan 65-gyel holtversenyben bármelyik bongey-ből, és feljutott az első helyre a Race to Dubai-ban, a döntős sorozat kezdő estéjén. Dany Willettet ezért egy kiábrándító hét után trónfosztják.

Amércin Daniel Berger szintén -16-os helyen végzett, egy ütéssel megelőzve a 3. világranglistát, Rory McIlroy és egy másik amerikai Bill Haas.

Grégory Bourdy 52., Alex Levy pedig 58. helyen végzett ezen a nagyon jövedelmező versenyen euróban és pontokban, több mint 40 000-en ezeken a helyeken.

Matsuyama ezért Isao Aoki nyomdokaiba lépett, aki 33 évvel ezelőtt megnyerte az European Openet. Ő az első japán, aki egyéni világbajnoki tornát nyert.

Ez a győzelem a jó szezon és a lényegre törő játék folytatásában játszódik. Japánban nyert és az elmúlt két hétben a CIMB Classic második helyén végzett. Ezek az eredmények a világ legjobb 10-be késztették, hétfőn ő foglalja el a 6. helyet.

„Ez a mai győzelem azt a kilátást nyitja meg, hogy jobb eredményeket érhessünk el az őrnagyokban, mint korábban. A következő célom egy Grand Slam bajnokság megnyerése. Mindent megteszek, hogy a lehető legjobban felkészüljek ezekre a következő eseményekre. "

„Nagyon ideges voltam a játék kezdetén, de az első lyukon tudtam madarászni. Ritmust hozott és utána magabiztosan hajóztam.

Tényleg nem tudom, miért játszottam jól a héten. Három részvételből kétszer kellett visszalépnem, tavaly pedig nem játszottam jól. De jól indultam, nem igazán változtattam a lendületemen. De a nagy különbség az, hogy három hete nagyon jól teljesítek. "

Forrás: European Tour