Az European Tour legjobb játékosai megérkeztek a Golf National-ba, hogy versenyezzenek a HNA Open de France 101. kiadásában, az új Rolex sorozat második opusában. Közülük a feltörekvő spanyol csillag, Jon Rahm, 22. Utóbbi szerint türelmetlen volt "sok okból", hogy Európában bemutatkozhasson az európai turnéján.

Jon Rahm - Fotó: DR

A 11-es világelső a Golf Nationalt az egyik legszebb pályának tartotta, amelyet valaha is játszott. Amatőrként 2009-ben keresztezte ott a vasakat. Már arról álmodozott, hogy tagja lehet a Ryder Kupa csapatának, amikor a pálya csak jelölt volt a rangos verseny megrendezésére. A spanyol nem szándékozik ezen a héten megjelenni, hogy értékes pontokat szerezzen a kvalifikációért Thomas Bjørn kapitány csapatában.

„Körülbelül tíz éve gondolkodom a Ryder Kupán! Igen, amikor 2009-ben amatőrként itt játszottam, 14 vagy 15 éves voltam, és a tanfolyam jelölt volt. Mondtam magamnak, hogy ott akarok lenni. Tehát, hogy ide jöjjön és esélye legyen a kvalifikációra, ez kézzelfoghatóvá válik, és egy álom válhat valóra. Tehát remélem, hogy a játékom követni fog, és hogy az európai csapat csapattársai között leszek. Első Ryder Kupám Európában egy olyan városban, mint Versailles, olyan közel Spanyolországhoz, remélem, hogy sok támogató lesz. Nem igazán tudom leírni, hogy érzem magam, de ez egészen egyedi. "

Rahm jelenleg a harmadik a Dubaiban rendezett versenyben, a mennydörgő szezonkezdésnek köszönhetően. Első európai turnéján, a WGC Mexikói Bajnokságon a második helyen végzett, mielőtt egy másik világkupa-verseny, a WGC-Dell Technologies Match Play döntőjébe jutott. Az utolsó lyukon veszített a világelső Dustin Johnson ellen.

Hétmillió dolláros adományával, a HNA Open de France-val, a Rolex-sorozat nyolc versenyének egyikével reméli, hogy eljöhet, és meg tudja ugratni a jelenlegi vezetőt, honfitársát, a Masters győztes Sergio Garciát.

Rahmnak sok tennivalója lesz, mert a verseny ezen a héten kemény lesz az Albatross du Golf National pályáin. Párizsban valóban versenyben vannak a világranglista 8. helyezettje, a svéd Alex Noren, a Majors nyertesei, Martin Kaymer és Graeme McDowell, valamint a trikolár csillagok, Alex Levy és Victor Dubuisson.