A Hős női indiai nyílt bajnokságot egy hét múlva játsszák a DLF Golf és Country Klubban. Az indiai Diksha Dagar, a Ladies European Tour (LET) játékosa arról álmodozik, hogy profiként megnyeri első National Open-jét.

Hős női Indian Open: Diksha Dagar arról álmodozik, hogy megnyeri első hazai tornáját

Diksha Dagar arról álmodozik, hogy megnyeri a Hero Women's Indian Open-et, az első hazai tornáját - © Ladies European Tour

A Hero Women's Indian Open 2019, amelyet október 3-6-ra terveznek a DLF Golf and Country Club, Gurugram, lesz az első nemzetközi hazai tornája profi golfozóként.

Érdekes megjegyezni, hogy Diksha Dagar nyerte el a díjat "Top Amatőr" a bajnokság 2016. évi kiadásában való első részvétele során, amikor elfoglalta a 47. helyet. Bár 2017-ben hiányzott neki a kupa, a tavalyi 49. helyre holtversenyben került sor, 75, 76, 73 és 75 körökkel.

A 18 éves újonc, a Lacoste Ladies Open de France után a Érdemrend ranglistáján a 15. helyen áll: - Negyedszer játszom az Indian Open-en. Segíteni fog nekem, mert az én hazámban van. Nagyon sokszor játszottam ezen a pályán. Van tapasztalatom arról, hogyan kell ezen a pályán játszani - melyik oldalon kell labdázni és melyik oldalon nehéz; Ismerem a tanfolyam menedzsmentjét, és ez a legfontosabb. Javítanom kell a dobásomon. Ezen a golfpályán a pontosságra kell összpontosítania. Ez a Ladies European Tour egyik legnehezebb golfpályája. "

A LET első szezonjában Diksha Dagar összesen 14 versenyen indult, és a LET legfiatalabb indiai győztese lett, amikor két egyértelmű fordulót teljesített, hogy legyőzze a helyi tehetséget Lee- Anne-Pace egy csapással és nyerje meg az Investec Dél-afrikai Női Nyílt Versenyt a Cape Town-i Westlake golfklubban márciusban.

„Abban az időben a golfom elképesztő volt. Jó idő volt, amikor megnyertem a bajnokságot, olyan sok kaput nyitott meg előttem, hogy játszhassak. ” Azt mondta. „Nagyon sok versenyen vettem részt, például a Majorson és az összes LET versenyen. " Diksha Dagar csak a második indiai volt, aki megnyerte a LET-et Aditi Ashok után.

„Örülök, hogy nyerni tudtam, és nagyon izgatott vagyok, hogy az otthoni DLF golfpályán játszhatok. Ez lesz az első évem, mint profi az Indian Openen. Nagyon bízom abban, hogy jól teljesítek. "

Diksha ebben a szezonban végig úton volt, és felbecsülhetetlen tapasztalatokat szerzett Európában elitpályákon való játék során, amely két majort is tartalmazott: az Evian bajnokságot és az AIG női British Openet.

„Örülök, hogy minden„ tiszta ”LET eseményen végigcsináltam, de jobb is lehetett volna. Ausztráliában nagyon jól teljesítettem; ez a teljesítményem legjobb szakasza, beleértve Dél-Afrikát is. Az első három hónap nagyszerű volt. Ennek eredményeként a szokásos játékomat játszottam, de elvesztettem a LET Érdemrend rangsorban elfoglalt helyemet. Közben tengelyeket cseréltem és különböző klubokat próbáltam ki, szóval folyamatban lévő munka ”- mondta.

„Számomra a putts és a kis játék a lényeg. Fejlesztenem kell a kis játékomat: A golfban a kis játék és a pálya irányítása a legfontosabb szempont. A lyuk körül kell terveznie, ahol játszani akar, és el kell kerülnie a bajokat. "

A Hero Women Indian Open megnyerésének álmaival a hazai győzelem megerősítené pozícióját a Rolex női világranglistán (368), amellyel az 54. helyet foglalná el a 2020-as tokiói olimpia kvalifikációs listáján, amelyből a legjobb 60 lesz. jövőre kvalifikált.