Szeptember 18. és 19. között, majd szeptember 21. és 23. között rendezték meg a Haribo Kids Cup nagydöntőjét, illetve az Amundi Evian Juniors Cup -ot az Evian Resort Golf Clubban.

Haribo Kids / Evian Championship Junior: a két esemény eredményei

© Evian Resort

Mindenekelőtt az U12 -esek nyitották meg a labdát Evianban, a Haribo Kids Cup alkalmából. A fiatal játékosok kétnapos verseny során találkoztak a The Lake Course -on (U8 és U9), ami egy vadonatúj második pálya az Evian Resortban, és a The Champions Course -on (U10 -től U12 -ig), amely a kontinentális Európa egyetlen majorjának tanfolyama volt. . Ezt a Sandrine Mendiburu által 2010 -ben kezdeményezett eseményt ezért megtartották a különleges időjárási körülmények és az idén egyedülálló minősítési módszer ellenére, az egészségügyi helyzet miatt.

Tizennegyedik alkalommal, az Amundi Evian Juniors Cup is visszatér az Evianhez. Három napos játék után végül a FRANCE3 csapata nyert, a FRANCE1 csapata és OLASZORSZÁG pedig a dobogóra áll a nemzetek rangsorában.

Az egyéni teljesítményt tekintve a lányok között a fiatal francia Sara BRENTCHENEFF nyert a rájátszásban a spanyol Nagore MARTINEZ ellen, mindketten 224 (+11) pontszámot értek el a torna kimenetelén. A harmadik helyen egy franciát, Alice KONG -ot (+13) is találunk, aki néhány nappal korábban Evianban nyert a Haribo Kids Cup alatt.

A fiúk között két franciát találunk a dobogó tetején, mivel Aaron VAN HAUWE az első helyezett, 213 (-1) végeredménnyel, majd Hugo LE GOFF, 213 (E) és a szlovák Tomas SMICEK JR, 214 (+1).

2007 óta az Amundi Evian Juniors Cup tizennégy kiadása feltárta a mai tehetségeket, olyan szakemberek, mint Jordan Spieth, Justin Thomas vagy Aditi Ashok és Leona Maguire, hogy csak 4 -et említsenek, vagy a legjobb amatőrök. Olyan világok, mint Rose Zhang (1. WAGR ) és Alexa Pano (101. WAGR).
A díjátadó ünnepségen minden résztvevő különösen az Evian Resort Golf Club élettagsági kártyáját kapta.

A verseny összes pontszámát megtalálja: cliquez ici