A főgyőztes Hannah Green megmutatta, hogy készen áll egy újabb nagyszerű évre az LPGA Touron: megnyerte a TPS Murray Rivert vasárnap, megelőzve férfi riválisát, az utolsó 66-os (-5) kártyával végzett -20 alatti par. Cobram Barooga golfklub.

Hannah Green, az első golfozó, aki vegyes tornát nyert

Hannah Green – ©AAP/PGA, Ausztrália

A világranglista 25. helyén álló, 30 éves ausztrál az élen kezdte az utolsó kört, holtversenyben Andrew Evansszel, Matthew Millarral és Blake Collyerrel.

De Hannah Green elszakadt versenytársaitól azzal, hogy a 10-ből az XNUMX-ös sast végzett, három ütéssel előre, anélkül, hogy megfordult volna.

"Hihetetlen érzés", mondta Green. „Nem állt szándékomban itt játszani [miután megnyertem a Vic Opent a múlt héten]. Haza akartam menni Perthbe, de azt hiszem, a dolgok okkal történnek. »

„Remélem, ezt a lendületet folytatni tudom a szezonom hátralévő részében. »

A fiatal nyugat-ausztrál amatőr Hayden Hopewell nyolc birdie-vel érkezett távolról a 65. fordulóban, és holtversenyben találta magát a New Welshman Evansszel (70).

A fiatal profi Grace Kim (68) újabb bepillantást engedett fényes jövőjébe, amikor holtversenyben végzett a fiatal új-zélandi Momoka Koborival (69).

A verseny része volt Ausztrália innovatív PGA Players sorozatának, amelyet 2021 elején vezettek be.

Ezeken a versenyeken a nők és a férfiak ugyanazon a pályán versenyeznek – felszerelt pólókkal – ugyanazért a nyereményalapért és egyetlen trófeáért mind a PGA Tour of Australasia, mind a WPGA Tour menetrendjében.

A korábbi legjobb női eredmény Su Oh közös harmadik helye volt tavaly a TPS Victoria-n.

A ranglistán való konzultáció: cliquez ici