A címvédő Emma Nilsson lesz az esemény kedvence a Belfius Ladies Open előtt, amelyet a csodálatos Cleydael Golf & Country Clubban játszottak, ezen a héten június 27. és 29. között.

Emma Nilsson a Belfius Ladies Open címlapján

Emma Nilsson - © LETAS

Nilsson tavaly háromütemű előnnyel nyerte meg a franciát Julie Aime és Manon Molle (-3) előtt, a svéd reméli, hogy ugyanazt a formát fogja felmutatni, amely miatt a végén a LETAS állása tetején végzett. a 5-as szezonból.

A 25 éves lány izgatottan várja a címvédés lehetőségét, és tudja, mi kell ahhoz, hogy jól teljesítsen a Cleydael pályán

„Nagyon szórakoztató hét lesz a cím megvédése. Nyilvánvalóan új pálya, de mindent megteszek. Nagyon szeretem a tanfolyamot, és szerintem tökéletes. Tegnap a pro-am-ben játszottam, és igen, vannak nehéz lyukak, de ez egy remek pálya. Először el kell érni a hajóutat, majd jól be kell rakni. Ez nem olyan dombos a zöldeken, így ha jó puttot tudsz tenni, akkor az alacsony pontszámot fog elérni. ”, kommentálta Nilsson.

Erős belga kontingens van, a rangsor élén Manon de Roey áll, aki jelenleg a LETAS rangsorban a 19., a LETAS érdemrend szerint pedig a 49. helyet foglalja el. De Roey egyben a LETAS győztese, megnyerte a Stoke by Nayland Hotel Golf & Spa 2018-as WPGA International Challenge versenyét. Fanny Cnops is figyelemre méltó játékos lesz, tavaly először nyerte meg a Lavaux női bajnokságot.

Clarisse Louis vezet az élen a legmagasabb rangú amatőrként, jelenleg az amatőr világranglista (WAGR) 52. helyén áll. A belga a 42-as Belfius Ladies Openen a 2018. helyen végzett, és ebben az évben javulni fog.

A német Greta Isabella Voelker remek újonc idényt játszik profiként, és a LETAS legjobb játékosa ezen a területen. A 21 éves witten-i játékos jelenleg a LETAS rangsor 3. helyén áll, és az idei turné első nyolcszoros nyerteseinek egyike.

Százkilenc játékos 23 különböző országból verseng a címért és az értékes osztályozási pontokért az októberi Road To La Largue döntővel záruló szezonért. Az év végén a LETAS rangsor 5 legjobb, különben mentesített játékosa mentességet élvez a Ladies European Tour felmentése alól, a következő 15 játékos közvetlenül a LETAS Tour School utolsó szakaszára kvalifikálhatja magát.

A ranglistán való konzultáció: cliquez ici