Danielle Kangnak sikerült elrabolnia a showt Korda nővéreitől ezen a csütörtökön a Diamond Resorts Bajnokok Versenyén (DRToC), hogy elindítsa az LPGA Tour 71. évadját. Céline Boutier az egyetlen francia versenyző ezen az atipikus találkozón, csökkentett mezővel (25 játékos) és vágás nélkül a 12. helyre.

DRToC LPGA: Kang uralja a Korda nővéreket, Boutier a 12. helyet

Danielle Kang - © Wojciech Migda a Wikimedia Commons-en keresztül - Creative Commons License

Kang az orlandói Four Seasons golf- és sportklubban kezdte az évet egy kiemelkedő 64 (-7), hibamentes kártyával, hogy együtemű előnnyel zárja a fordulót Jessica és Nelly Korda, valamint a címvédő Gaby Lopezről.

Kang tavaly kettős címmel érkezik, amelyet a COVID-19-járvány rövidített meg, és két sima tornát nyert Ohióban, amikor az LPGA öt hónap szünet után folytatta működését.

A nap csúcspontja Kang számára, aki a négy par-3-ból hármat madarászott meg (beleértve a 9-yardos chipet kilencen), a 13. lyukon, egy 5 yardos par 485-nél kellett találni. Második lövése előtt egy 220 yardos süllyedéssel szembesült, és trükkös sztrájkot kellett végrehajtania, Kang egy merész tétet hajtott végre egy 5-ös fával, és meg is tette, két 6 yardos lövéssel madarászkodott.

Később viccelődött, hogy a cadyja, Oliver Brett nem gondolta, hogy sikerülne.

"Ez a 20 legjobb felvétel egyike, amit valaha láttam"- mondta Brett. - Ő előre láthatta, nem én. Ezért ő a játékos. "

A női világranglista 5. helyén álló Kangot az elmúlt hetekben kétszer kellett karanténba helyezni, miután ki volt téve a COVID-19-nek, és csak hétfő este érkezett Orlandóba. Hatszor negatív eredményt adott, mielőtt zöld utat kapott a játékra.

"Azt hiszem, a kis játékom nagyon jó volt ma"- mondta Kang. „Nagyon sok érzésem és kapcsolatom volt a zöldek körül. "

Stacy Lewis és Brittany Lincicome 66. lett. Tizenkilenc játékos a 25-ös mezőnyből a Diamond Resorts Bajnokok Versenyén.

A nap nagy részében a reflektorfény a Korda nővérekre irányult. Jessica az első kilenc lyukat 7 alatt par néven játszotta, és egy nyugodt, napsütéses nap nagy részében vezette az állást. Nelly, a mezőny legmagasabb rangú játékosa a világon, késői futással utolérte, 17-én hosszú sasot engedett a sasnak, miután 3 fával elérte a zöldet.

Amikor Jessica eltalálta az utolsó lyukat, az eredménytáblára pillantott, és megállapította, hogy a kishúga hirtelen felülmúlta. Mindezt ehhez. 5,5 méteres madárcsapásba kezdett, hogy ideiglenesen csatlakozzon Nellyhez az élen. A női golf világa arról álmodozik, hogy a két fiatal sztár, a két nővér, akik a legjobb amerikai játékosok közé kerülnek, döntőt rendezzenek egymással szemben.

A nővérek nézőpontja? Ha megtörténik, megtörténik.

"Nem gondolunk rá túl sokat"- mondta Nelly Korda, aki az első három forgózsákját pótolta azzal, hogy utolsó hét lyukát 5 alatt par. „Mindketten egymásba gyökerezünk, de a nap végén harcolni is akarunk. Ez egészséges verseny. "

A DRToC-ben 25 LPGA-bajnok szerepel 53 sportolóval és hírességgel. Az 1,2 millió dolláros LPGA játék (a hírességek külön 500 000 dolláros nyereményért versenyeznek) hagyományosan az elmúlt két évad LPGA nyertesei számára nyitott. De az LPGA 2020-as sűrített ütemterve arra késztette a tornát, hogy a 2018-as győzteseket felvegye.

A teniszező, Mardy Fish, a celeb divízió korábbi bajnoka, az első fordulóban módosított Stableford formátumban 41 ponttal átvette a vezetést, kettővel jobb, mint a New York Yankees játékosa, Aaron Hicks.

Az eredménytábla megtekintése: cliquez ici