A par 17 alatti végeredményével az angol Danny Willett győzelmet aratott, és megnyerte az OMEGA European Masters címet, amely harmadik svájci Crans-Montana-i Európa-bajnoki címe volt.

• Fotó: DR

Danny Willett tegnap egy ponttal diadalmaskodott Crans Montanában, egy ponttal az egykori amerikai amatőr bajnok Matthew Fitzpatrick és honfitársa, Tyrrell Hatton felett, akik harmadikak lettek, csalódva, hogy két ütéssel Willet mögött végeztek (-15). A 27 éves angol vasárnap utolsó fordulóját 65 fokos kártyával teljesítette, bogey árnyéka nélkül, és 263-as összesítéssel fejezte be a tornát.

Az olyan golflegendák nyomán, mint Ernie Els, Lee Westwood, Sergio Garcia, szintén OMEGA márkanagykövet, Willett nagyon stabil maradt a bajnokság utolsó napján. Ez a győzelem lehetővé teszi számára, hogy a dubaji verseny második helyére lépjen, a vezető és az OMEGA nagykövete, Rory McIlroy mögött, ami lehetőséget ad neki arra, hogy integrálja a Golf World hivatalos ranglistájának első 25 helyezettjét.

A fenséges Svájci Alpok által körülvett OMEGA European Masters minden bizonnyal története egyik legnagyobb pillanatát élte meg a torna intenzitása miatt. Az első fordulóból a feszültség napról napra nőtt, az utolsó másodpercig. - Nagy nap ez számomra. Matt Fitzpatrick be van kapcsolva â € <â € <a sarkam egész napée és én vagyok trèboldog és büszke arra, hogy kimondtam az utolsó szót ” - mutatott rá Danny Willett.

Az Augusta legendás zöld kabátjára emlékeztető szimbolikus piros kabát viselése után Danny Willettet a győztes prémiumán, a kiváló OMEGA Seamaster 300 Master Co-Axialon kívül díjazták. precizitása és kreativitása a pályán. Stephen Urquhart, az Omega elnöke különösen büszke volt arra, hogy részt vett egy új, sikeres kiadásban Crans-Montanában:  Az OMEGA European Masters 2015 kiadása különösen izgalmas volt. Ez egy csodálatos lehetőség az OMEGA számára, hogy megünnepelje a golf nagyszerű sportját, és őszintén gratuláljon Danny Willettnek kivételes győzelméhez. "