A -12-nél érinthetetlen svéd Maja Stark nyerte a Lalla Meryem-kupát Rabatban, honfitársa, Linn Grant -2-nál 8. és az indiai Aditi Ashok -3-nél 7. előtt. A francia Nadaud, Mora, Sauzon és Grechi nagyon harcos a 3. utolsó körben!

A svéd Maja Stark, a Lalla Meryem Kupa győztese a Royal Golf Dar Es Salamban, Rabatban, Marokkóban. Kredit: Tristan Jones/LET

Ők ketten, svédek, és tudják, hova szeretnének eljutni a Ladies European Tour 2023-as szezonjában: egyenesen a Solheim-kupa európai csapatába. Amely szeptember 18. és 24. között kerül megrendezésre az andalúziai Finca Cortesinben. A 12. Lalla Meryem Kupa besorolásában Maja Stark, a -8-es nagy győztes, és Linn Grant, a második helyezett -26-nál egyértelműen bejelenti a színt.

Lehetetlen megakadályozni, hogy elérjék a duplát, szombaton a Royal Golf Dar Es Salam kék pályáján. Még az indiai Aditi Ashok, a szezon első európai szakaszának győztese a február elején a Magical Kenya Openen sem tudott mit tenni, hogy megakadályozza azok diadalát, akik 2022-ben már uralták a pályát: Linn Grant 1. Európai és Maja Stark európai 2. számú. Úgy tűnik, úton vagyunk a remake felé!

Jó barátok, ráadásul a "svéd lányok". Mert ha Grant 68-as (-5) utolsó lapjával oroszlánként küzdött (az Atlaszból!) azért, hogy a harmadik utolsó körben visszataláljon honfitársához, akkor a veresége is lelkesedéssel vágott neki nagylelkűnek. meglocsoljuk Starkot ásványvízzel, pezsgős módra, hogy megünnepeljük honfitársa nagy győzelmét.

69-es utolsó lapjával, így három kör után, négy ütéssel Linn Grant előtt Maja Stark egyébként is elérhetetlen volt. 23 évesen Maja la Belle nem kevesebbet, mint hatodik győzelmét írta alá a LET-en, amelyek közül az egyiket egy tornán, az ISPS Handa World International-en nyerték meg, amelyet a LET és az LPGA Tour közösen szankcionált.

Stark elsöprő győzelme a Lalla Meryem Cupon (67 500 dollár pénzdíj most szombaton) három héttel a január 22-i, LPGA Touron nyújtott szuper teljesítménye után született: 2. a Hilton Grand Vacations Tournament of Champions versenyen a floridai Lake Nona-ban (275 000 dollár) . És ez a kanadai Brooke M. Henderson, a Majors, köztük a 2022-es Évian Championship többszörös győztese nyomán!

A svéd személyes pénzügyeit érintő pozitívumon túl az Egyesült Államokban ez az átütő szezonkezdet azt mutatja, hogy Maja Stark világméretűvé válhat. Elegendő ahhoz, hogy minden eddiginél jobban bővítse a marokkói torna játékosainak mezőnyét, amelyen 1993 óta számos nagyszerű játékos látott – és nyert –: Laura Davies, Sophie Gustafson, Ariya Jutanugarn, Charley Hull, valamint a francia Marie-Laure de. Lorenzi, Marine Monnet és Gwladys Nocera.

Lalla Meryem Kupa: Stark Superstar

Nastasia Nadaud (francia) – Lacoste Ladies Open De France, köszönet: Tristan Jones/LET

A 26. Lalla Meryem Kupán jelenlévő trikolorok számára ez is remek lehetőség, hogy legalább egy körön keresztül, ráadásul par 73-as szinten is felvegyék a versenyt az ilyen kaliberű, már nem túl tapasztalt játékosokkal. és főleg a köztük zajló késharcban!

A harmadik utolsó körben Linn Grant 68-at (-5), Maja Stark pedig 69-et (-4) játszott… Ez azt jelenti, hogy a hat francia játékos közül négy harcias volt az első két nap után, amikor nem voltak igazán az élen. a ranglistáról. Emma Grechi például 69-et játszott, akárcsak Stark, és a 31. helyre tért vissza a döntőben +4-gyel, annak ellenére, hogy egy nehéz második kör (79!) volt, ami közel hozta a kieséshez (+8-ra csökkent).

Ami pedig a holtversenyben 28-as hármast illeti, vagyis a fiatal szavojai Nastasia Nadaud-t (72-es kártya, amely az első profi LET-tornáját teljesítette!), Anne-Charlotte Morát (70) és Agathe Sauzont (70). valóban beváltotta a legjobbat azzal, hogy teljesen pirosan világított a Royal Golf Dar Es Salam kék pályáján ebben a zárókörben. Meditálni!