Csodálatos győzelem Céline Boutier számára a ShopRite LPGA Classic-on, az utolsó hatalmas kör után (-8) a francia hölgy megszerezte második címét az LPGA-pályán, mindössze két héttel a Solheim-kupa és a Lacoste Ladies French Open médoki győzelme után szeptember elején (LET).

Céline Boutier diadalmaskodik a ShopRite LPGA Classic -on!

Céline Boutier diadalmaskodik a ShopRite LPGA Classic - Photo LPGA -n

Celine Boutier amelyet remek formában tudtunk, miután diadalmaskodtunk a Solheim Kupán és a Lacoste Ladies Open de France -on szeptemberben, az utolsó kör elején öt hosszal lemaradt a vezetők mögött.

Az Ile-de-France, aki távolinak tűnt az élvonalbeli játékosoktól, sikeresen visszatért, és pompás 63-as (-8) kártyát tett közzé, ezzel megszerezte második címét az LPGA pályán, és első amerikai földön a ShopRite LPGA Classic-on Galloway, NJ.

A 27 éves Céline Boutier pályafutása legjobb eredményét érte el 63 (-8) ponttal a Seaview Golf Club Bay Course pályáján, és ezzel a posztra verte a Rolex Rankins két sztárját. Jin fiatal ko és n ° 3 Inbee Park.

" Hihetetlen ", ezt követően elmondta a Golf Channel Kay Cockerill -nek. „Azt hiszem, még mindig nem tudom, mit értem el. "

Az egykori amatőr világelső, aki a Duke Egyetemen játszott, megszerezte első LPGA -győzelmét az ISPS Handa Vic Open 1 -en.

Vasárnap a párizsi félelmetes volt a dobásban, és hat madárfiókát csinált az első kilenc lyukon, hogy csatlakozzon a trófeavadászathoz.

Park, aki az első kilenc lyukat 33 -ban teljesítette, és a 22. LPGA -címet kergette, 3 yarddal elmaradt a madárkaputól, hogy kényszerítse a rájátszást, és 69 -es döntetlennel döntött a második helyen.

Ko, aki 66-65 -öt lőtt az első két fordulóban, hogy megossza a napi előnyt Parkkal, az ötödik koreai játékos akart lenni az LPGA Tour történetében, aki 10 győzelmet aratott, csatlakozva Se Ri Pakhez, Ji -Yai Shinhez, Sei Young Kimhez és persze a Parc. Ám egyik dél -koreai sztárnak sem sikerült megvalósulnia ebben az utolsó körben.

Céline Boutier vádja lehetővé tette, hogy visszatérjen az egyenlőséghez -13 éves korában a nap vezetőivel, valamint a kanadai Brooke Hendersonnal (64), aki ugyanabban a csoportban játszott, mint a francia nő.

Ezért Céline Boutier, a Solheim Kupa győztes csapatának tagja ragyogóan nyer egy utolsó madárka 18-án, majd meg kellett várnia dél-koreai második helyezettje, Jin Young játékának végét. Ko és Inbee Park, egyetlen ütés mögött, hogy élvezze győzelmét.

„Arra számítottam, hogy bejutok a rájátszásba. Már az járt a fejemben, hogy fel kell készülnöm rá ”- mondta Boutier. „Az a tény, hogy sem Jin Young, sem Inbee nem madarászott 18 -án, igazán meglepett. Még mindig meglepődök egy kicsit. "

Napi legnagyobb kihívása? Keressen egy televíziót az utolsó lejátszott lyukak megtekintéséhez. Elment kezet mosni, és talált egy TV -t az öltözőben.

"Csak lehűltem és ott néztem a tévét, mert sehol máshol nem találtam.", mondta.

Park és Ko nem tudott madarászni 3 yard körül, hogy kikényszerítse a rájátszást, és a trófeát Céline Boutier kapta, aki összesen 14 lyukból -54 -et játszott. Ezzel Patricia Meunier-Lebouc-t és Anne-Marie Pallit érte el egy francia nő legtöbb győzelmével az LPGA történetében.

"Az a benyomásom, hogy az első győzelmem Ausztráliában ilyen régre nyúlik vissza", azt mondta „Határozottan ideje volt. "

Delacour és Herbin a par. Perrine Delacournak nehezebb volt az utolsó köre, mint honfitársának, 74 -et kapott (+3), ezzel közel 40 hellyel csökkent (44.). Céline Herbin a csomag hátulján végez (71.).

Céline Boutier diadalmaskodik a ShopRite LPGA Classic -on!A teljes ranglista megtekintéséhez: cliquez ici