Az utolsó forduló elején vezető Céline Boutier 68 (-3) végső kártyával zárja versenyét, és -11 -nél zárja a tornát, egy ütéssel megelőzve a skót Kylie Henry -t. Ő lesz a hatodik francia nő, aki megnyerte a francia nyílt teniszbajnokságot.

Céline Boutier nyerte a Lacoste Ladies Open de France -t

Céline Boutier megnyeri a Lacoste Ladies Open de France - fotó Tristan Jones - LET

A Lacoste Ladies Open de France 2021 -es kiadása minden ígéretét betartotta. Céline Boutier két 68 -as és 66 -os lap és -8 összpontszám után elindult az utolsó fordulóra, két vezetõjével szemben vezetve: Kylie Henry (skót) és Magdalena Simmermacher (argentin).

Ez az utolsó forduló nagyon gyorsan párbaj lett a franciák és a skótok között.

Céline Boutier a két játékos szoros menése után -3 -as helyzetben, és így változatlan különbséggel kezdte utolsó 9 lyukát a 11. és 12. lyukon.

Kylie Henry volt tehát az egyetlen vezető a 13. lyuk elején.

A 5. lyuk 14. pontján Céline Boutier harmadik lövését a zászlórúd közelében érte el, és visszadobta puttonyát, hogy megtérítse madárlehetőségét.

A két nő tehát a 15. elején ugyanolyan pontszámmal végzett.

A 15,16, 17 és 18 lyukakon három -három elemmel a két játékos döntetlenre állt a XNUMX -as pólón.

A bunkerben tett vezetés után Céline Boutier tízméteres madárputtal a zöldre tette a labdáját.

Eközben a skót félrevezetett mérkőzés után 1,5 méteres ziccert hagy a par és a play-off számára.

Nem számítottam arra, hogy tökéletes putt a franciától, a végső sikeres putt a birdie -ért és a bajnokság megnyerése. Kylie Henry második lett -10 -nél. Magdalena Simmermacher, szintén az utolsó részben, dobogón végzett, a harmadik helyen végzett -8.

A kétszeres Solheim Kupa-győztes Céline Herbin utódja, aki 2015-ben megnyerte a francia nyílt teniszbajnokságot.

Ez a vasárnap határozottan rámosolygott a francia nőkre. Anais Meyssonnier és Pauline Roussin Bouchard csatlakozott a győzelemhez ezen az utolsó körön, és mindketten a harmadik helyen végeztek -8 -nál.

A 11. pozícióból rajtoló Pauline Roussin Bouchard 66 (-5) ponttal szerezte meg a nap legjobb lapját: egyetlen bogey négy madárkának és egy sas a 14-es lyukon.

Anais Meyssonnier 69 (-2) lapot ad vissza, két madárral, két bogey számára.

Emma Grechi és Céline Herbin egyaránt 20-es (-69) kártyával került be a legjobb 2 közé.

Emma Grechi a 16. helyen végzett -3, Céline Herbin pedig a 20. helyen végzett -1 -nél.

Manon Gidali 72 -et játszik (+1), és a 27. helyen áll a teljes PAR -ban.

Agathe Laisné 73 -at játszik (+2), és versenyét a 38. helyen fejezi be +1 -nél.

Maylis Lamoure 72 -et játszik (+1), és +3 -nál fejezi be a versenyt az 51. helyen.

Inès Archer 73 -at játszik (+2) és +54 -nél az 4. helyen végez.

Anne-Lise Caudal 74-et játszik (+3), +62-nál a 6. lett.

Írta: Baptiste Laurensou.