Céline Boutier egy nap végén, amikor sokáig vezető volt, végül nem tudott ellenállni Ayaka Furue hangzatos visszatérésének. A japán 62 (-10) pályarekordot játszik, esélyt sem hagyva versenytársainak a Trust Golf Women's Scottish Open megnyerésére. Céline Boutier végül a második helyen végzett, csak egy madárkának köszönhetően a 72. lyukán.

Celine Boutier második, Ayaka Furue megnyeri a Trust Golf Women's Scottish Open versenyt

Ayaka Furue megnyerte a Trust Golf Women's Scottish Open versenyt – Köszönetnyilvánítás: ©Tristan Jones/LET

Céline Boutier a Trust Golf Women's Scottish Open mozgalmas napjának estéjén sok jót tett a héten Skóciában, de nem sikerült a magasba emelnie a trófeát. Valóban, egy 67-es (-5) szombati nap után a francia 1. helyezettnek sikerült megszereznie a vezetést a tornán a korábbi világelső Lydia Ko-val.

A két nő vasárnap az utolsó részben kezdett, és a párharc gyorsan a francia nő javára fordult. 33-as góljával (-3) Boutier állt az élen, de nem számolt Ayaka Furue támadásával.

Buli -11-nél, a japán birdie az 1-en, majd hat egymást követő birdie-ből álló sorozat 6-tól 11-ig. Miután csatlakozott Boutier-hez az élen, a franciákat sújtja azzal, hogy 15,17, 18 és XNUMX pontokat szerez. Céline Boutier szilárd rész ellenére nem ment fel a japán. A Dundonald Links pálya rekordját vasárnap beállító Ayaka Furue három ütéssel megnyerte a Trust Golf Women's Scottish Open versenyt, és megszerezte első győzelmét az LPGA Touron.

Céline Boutier 18 évesen egy birdie-nek köszönhetően csak a második helyen végzett ezen a héten Skóciában. A világ 25. játékosa négy 70 év alatti lapot ír alá versenye során, és magabiztosan mutatkozik be a szezon utolsó nagyversenyén: az AIG Women's Openen. Hyo Joo Kim és Cheyenne Knight teljesíti a dobogót.

Ryann O'Toole, a címvédő -15-gyel a legjobb 11 közé írt alá.

Francia nőink pontszámai:

Perrine Delacour a 34. helyen végzett az eseményen. Utolsó napján par alatt játszott, 71 (-1) lappal, összesen -6-tal.

Pauline Roussin-Bouchardnak nehéz vasárnapja lesz 76-os (+4) lapjával. Végül a 48. helyen végzett -3-mal.

Emma Grechi mögé lép. Vasárnap 75-öt (+3) játszik, így összesen -2 és az 56. hely.

A Trust Golf Women's Scottish Open teljes ranglistájának megtekintéséhez: cliquez ici.

Írta: Baptiste Laurensou.