Egy 64-es nap (-8) és egy St Andrews-i rekord (-20) után Cameron Smith megnyeri ezt a 150. nyílt bajnokságot, és megszerezte első jelentős trófeáját. Cameron Young végzett a második helyen -19-nél, mögötte Rory McIlroy. Victor Perez a 34. helyen áll ezen a 2022-es British Openen.

Cameron Smith felemeli a Claret Jug-ot, The Open Championship – a Twitter @TheOpen-en keresztül

Cameron Smith felemeli a Claret Jug-ot – a Twitter @TheOpen-en keresztül

A 2022-es Grand Slam-szezon véget ért, és a nagy versenyek utolsó fejezete nem okozott csalódást a golfvilágban. Ez a The Open Championship, a név 150. kiadása a golf otthonában, St Andrews-ban új rekordok felállításával jelölte meg a golf történetét. Először megdőlt a British Open nézőirekordja, bár a nevezéseket a Royal & Ancien korlátozta. Az aranyérmes és az év bajnok játékosa a St Andrews-i British Openen elért legalacsonyabb pontszám rekordját is megdöntötte -20-as eredménnyel.

Többen is részt vettek ezen a vasárnapon a Claret Jug emeléséért folytatott versenyben, közülük csak egy korábbi győztes: Rory McIlroy. Az északír játékos vasárnap -16-ról, Viktor Hovlanddal közösen kezdett, a két európai pedig két 66-os (-6) lappal átvette a vezetést szombaton a tornán. Az első két üldözőjük négy ütéssel maradt el -12-nél, Cameron Smith és Cameron Young.

Az utolsó előtti rész megvárta a visszatérés kezdetét, hogy vezesse a rohamot. Az addig -18-nál első helyen álló Rory McIlroynak fel kellett adnia vezetői székét az ausztrál Cameron Smith-nek, zsinórban öt birdie-t írt alá a visszatérése elején, 10 és 14 között. Nem engedi el ez az első hely, hetét egy birdie-vel zárta a 72. lyukán. Cameron Young a második helyen végzett egy remek sassal 18-on, és elérte a -19-et.

Rory McIlroynak sajnos nem sikerült elindítania a madárka gépet, annak ellenére, hogy egy masszív hosszú játék volt. A The Open 2014 győztese csak két birdie-t írt alá a napján, köszönhetően az 5. és 10. szabály alatt eltalált greeneknek. A héten a harmadik helyen végzett St Andrewsban -18-val. A nap párja a negyedik helyen végzett az eseményen egy 74-es (+2) nap után, amikor soha nem volt játékban.

Cameron Smith ezzel a magasba emelte első nagy trófeáját, a Claret Jug-ot a St Andrews-i Old Course 18. greenjén, és csatlakozott Jack Nicklaushoz, mint a The Players és a The Open győztese ugyanabban az évben. Az ausztrál pályafutása legjobb győzelmének, legjobb világranglistájának köszönhetően szerezte meg, Scottie Scheffler mögött a második.

Victor Perez egy stabil hét után a 34. helyet foglalja el ezen a 150. The Openen. A hét minden napján par alatt játszik 71-69-71-70-nél.

A 150. nyílt bajnokság teljes ranglistájának megkereséséhez: cliquez ici.

Írta: Baptiste Laurensou.