Egy új francia lép pályára az európai turnén 2022 -ben. A Challenge Tour második győzelme után Julien Brun biztosan csatlakozik a legmagasabb európai osztályhoz. A Challenge Tour azonban új játszótere lesz Mathieu Decottignies-Lafonnak, Paul Elissalde-nek és Paul Margolisnak, akik megszerezték játékjogukat a következő szezonban.

Julien Brun győzelme a francia stílust ünnepelte.

Miután megszerezte szezonbeli második győzelmét a Challenge Tour -on, Julien Brun teljes mértékben érvényesíti a 2022 -es szezonra szóló európai turné kártyáját. Az Emporda Challenge első napja óta az élen az antibes játékos őrizte a fejét a végéig A torna ellenáll még az angol Jonathan Thompson támadásának is, aki 62-et írt alá (-9), ezzel egy ütéssel véget vetett a franciáknak. Így megszerezte harmadik szakmai győzelmét (az év második), és harmadik lett a Road to Mallorca -n. Mivel két bajnokságot kell játszani, és mindössze 34 000 eurós különbség van az érdemrend vezetőjével, Santiago Tarrióval, az első számú pozíció több mint elérhető a franciák számára. Találkozunk az év utolsó két versenyén, Spanyolországban, szeptember 1. és 19. között, majd november 22. és 4. között.

Mathieu Decottignies-Lafon csatlakozik ahhoz a körhöz, amelyet Julien Brun hagy: a Challenge Tour-ra. Feszültség után, amelynek csak néző volt, a francia a Pro Golf Tour érdemi sorrendjében végzett az első helyen, és jövőre a második európai osztályban lép pályára. Azt mondja, megkönnyebbülten hagyja el a Pro Golf Tour -t, és boldogan tér vissza a Challenge Tour -ra, amelyet egy nehéz 2019 -es szezon után hagyott el. A most portugáliai székhelyű játékos jobban felfegyverkezve érzi magát, és bízik a játékában, hogy versenyezhet a szezonban, és talán helytállhat az európai turnén.

Jövőre két másik francia is csatlakozik a Challenge Tour -hoz: Paul Elissalde és Paul Margolis.
Az Alpok -túra érdemi sorrendjében az ötödik és hatodik helyezett, a két játékos megszerezte a jegyét a felső osztályba.
Valóban az érdemrend első hat helyén kellett befejezni, és nem az első ötben. A tabella harmadik helyén álló Angel Hidalgo Portillo helyet tisztázott a legfelsőbb osztályban azzal, hogy közvetlenül a Challenge Tour -on nyert bajnokságot, ami játékjogot biztosít számára a következő szezonra.

Paul Elissalde ezért a következő szezonban a Challenge Tour -on játszik. Kártyáját a szezon jó befejezésének köszönhetően szerezte meg: dobogó Rómában, majd egy hónap múlva nagy győzelem Ausztriában.
Tavaly a 27. a ranglistán, először csatlakozik a második európai osztályhoz.

Paul Margolis, még mindig amatőr, jó teljesítményt ért el azzal, hogy először vett részt a Challenge Tour -on a pályán: „2021 hihetetlen év. Az év elején döntős voltam a spanyol nyílt teniszbajnokságon, ezt győzelemmel követtem az Alpok -túrán, majd döntőt a csapat -Európa -bajnokságon, majd megnyertem a Gounouilhou -t ... Ott felmentem a Challenge Tour -ra " . (Interjú az ffgolf -tól)
Egy álom az első szezonban, de amely dilemmát állít neki a Terre Blanche játékos számára: mikor kell profi lenni?
Paul Margolis az egyéves célkitűzéssel, az amatőr csapatbajnoksággal Franciaországban reméli, hogy amatőrként csatlakozhat a Challenge Tour -hoz. Így versenyezhet a szezonjában, részt vehet az amatőr csapatbajnokságon, majd profi lehet.

Egy francia sajnos a csatlakozás kapujában ér véget, Franck Medale a 7. helyen végez. A júniusi győzelem után az Open de la Mirabelle d'Or-ban, majd két top 10-ben a 25 éves játékos néhány ponttal lemaradt a hozzáféréssel egyet jelentő utolsó hely mögött.

Írta: Baptiste Laurensou.

Az Empordà Challenge ranglistájának megtalálása: cliquez ici.