Thaiföldi amatőr sztár, Atthaya Thitikul három év alatt másodszor nyerte meg a női thaiföldi Európa-bajnokságot. A 16 éves játékos 67 ponttal (5 alatt par) ért véget az utolsó napon, öt ütéssel megelőzve Esther Henseleit, a rossz időjárás miatti 3 órás szünet ellenére.

A 16 éves Atthaya Thitikul megnyeri második női thaiföldi bajnokságát

Atthaya Thitikul - © Ladies European Tour

Atthaya Thitikul két évvel ezelőtti, a Phoenix Gold Golf és Country Club-ban elért diadala, 14 éves, négy hónapos és három napos lett a legfiatalabb ismert profi golfverseny győztese. .

Megerősítette ezt a sikert, fenomenális teljesítményt nyújtva ugyanazon a helyen, 69, 67, 63 (a pálya rekordja) és a 67-es köröket könyvelve, 266, 22-es nyeréssel.

A 16 éves, négy hónapos és három napos világranglista az 5. számú amatőr a legfiatalabb játékos, aki két Ladies European Tour címet nyert és a legjobb esély a női golfban Lydia Ko óta, aki egyszerre négy profi címet nyert. kor.

"Irreálisnak tűnik"- mondta Atthaya Thitikul, akit a játékának közepén lévő viharok miatt nem zavart el a három órás szünet. „Nagyon elégedett vagyok mindennel, amit ezen a tornán tettem. Legutóbb a második körben tettem egy bogey-t. Csak oda tettem a labdát, ahova akartam. Mivel két éve nyertem, továbbra is keményen dolgoztam, és nőtt a bizalom. Ma éppen a kosarammal beszéltem. "

Mivel Atthaya Thitikul még mindig amatőr volt, a német újonc, Henseleit volt a nyolcaddöntő a par-64 alatt, amely a győztes 45 000 eurós csekkjét zsebelte be, és a LET érdemrend szerint a második helyre lépett, bár természetesen szívesebben hozta volna vissza a csészét ...

„Idén harmadszorra második helyen végzek, és természetesen nagyon szeretném a győzelmet, de Atthaya olyan jól játszott, hogy megérdemli ezt a trófeát. "

A német Olivia Cowan a harmadik helyen végzett, míg a norvégok, Marianne Skarpnord és Tonje Daffinrud holtversenyben végeztek a negyedik helyen. Hannah Burke, Beth Allen és Nattagate Nimitpongkul közösen a hatodik lett, Carmen Alonso pedig a kilencedik helyre holtversenyben Chorphaka Jaengkit.

Atthaya Thitikul második győzelme a tornán megújítja a kérdést, hogy mikor válik profivá, de második LET címével ismét kvalifikálja magát az Evian bajnokságra és az AIG női British Openre, amely lehetővé teszi az európai rajongók számára hogy a jövő hónapban egy Major tornát játsszon.

Coté Bleues, Camille Chevalier az utolsó körben (72) és 289-gyel (+1) együtt játszott, és 29. lette. Valentine Derrey (71, -1) ezen a vasárnapon 60-ban végzette helyzetbe.

A ranglistán való konzultációhoz, cliquez ici.