Ashleigh Buhai ráerőlteti magát a földre, és megnyeri az Investec South African Women's Opent. A dél-afrikai játékos négy ütéssel vezet Ana Pelaez Trivino (ESP) előtt. Anais Meyssonnier a legjobb francia nőként végzett a 7. helyen, az utolsó körben elért szép 67-nek (-5) köszönhetően.

Ashleigh Buhai nyerte az Investec dél-afrikai női nyílt bajnokságot

Ashleigh Buhai nyerte az Investec dél-afrikai női nyílt bajnokságot – köszönet: Tristan Jones / LET

A Ladies European Tour játékosai a héten Dél-Afrikában, a Steenberg Golf Club pályáján játszottak az Investec South African Women's Openen. A Ladies European Tour ezen a héten 320 000 eurós adományt ajánlott fel játékosainak.

Négy golfkör után a színpadról egy helyi lakos nyeri ezt az eseményt, Ashleigh Buhai aratja a végső győzelmet. A dél-afrikai játékos 64-es (-8) lapjával nagyon erősen kezdte a tornát. A német Chiara Noja mögött az első kör után másodikként Ashleigh Buhai a második körből átvette a bajnokságot, és nem engedi el az első helyet.

Ashleigh Buhai 64-65-69-68 lapjaival -22-nél zárja a hetét, négy ütéssel megelőzve első üldözőjét. Ana Pelaez Trivino (ESP) a második helyen végzett -18-cal. A dobogón a német Chiara Noja áll, aki az első körben 62-vel (-10) aláírta a hét legjobb lapját.

Anais Meyssonnier a legjobb francia helyen végzett a hetedik helyen. Utolsó napján aláír egy szép 67-es (-5) kártyát egy sassal a 18-án, hogy megjelölje a versenyét!

Nastasia Nadaud a legjobb 20 között végzett ezen a héten Dél-Afrikában, a 16. helyen áll -7-nél.

Az Investec South African Women's Open teljes ranglistájának megtekintéséhez: cliquez ici.