A spanyol Carlota Ciganda nyerte meg az Aramco Team Series Floridát, egy ponttal megelőzve a cseh Klára Davidson Spilkovát. Céline Herbin a 7. helyen végzett ezen a vasárnapon Floridában, és két hét alatt a második top 10-be írt alá, miután kiváló 2. helyezést ért el a Jabra Ladies Openen Évianban. Az esemény csapatbesorolását pénteken a Pauline Roussin-Bouchard vezette négyes nyerte.

Aramco Team Series: Carlota Ciganda nyer, Céline Herbin 7

A spanyol Carlota Ciganda nyerte az Aramco Team Series-t Floridában – Köszönetnyilvánítás: Tristan Jones/LET

Carlota Ciganda  megnyerte az egyéni címetAramco Team Series bemutatja a PIF – Florida.
A spanyol az első utolsó kört az élen kezdte, de két bogey-vel az első három lyukon a Trump International Golf Club West Palm Beach-en. A Solheim Kupa-győztes játékos azonban gyorsan felépült három birdie-vel a hatodik, a hét és a kilencedik lyukon, és megtartotta az irányítást a nap felénél.

Egy másik elveszett lövést a 10-esre gyorsan kiirtott egy madárka a 13-ason, de aztán Ciganda megtalálta a vizet a 16-oson, és dupla bogey-t kapott. A 32 éves játékos azonban megőrizte higgadtságát, és az utolsó két lyukon kétszer is kiegyenlített, így kettővel a par alatt végzett, ami elég volt a hetedik LET cím megszerzéséhez.

« A győzelem szerintem mindig különleges. Nem könnyű manapság nyerni.", mondta Ciganda. "JSzerintem sok jó játékos és nagyon erős fiatal érkezik.
„Eljönni ide, és olyan nagy nevek ellen nyerni, mint Lexi, Lydia Ko és Alison Lee – ők mind nagyszerű játékosok – és a legjobb európaiak ellen is. Szeretek Európában játszani. Remek hangulat. Mindig nagyon barátságos és olyan, mint egy család.”.
« Mióta idejöttem és részt vettem ezen a tanfolyamon, úgy gondoltam, hogy a türelem kulcsfontosságú ezen a héten. Szerintem ez egy nagyon trükkös golfpálya. Szinte minden lyukban van patak vagy tó vagy veszélyforrás. Remek golfpálya ütni a labdát, és a megfelelő helyre kell landolni. "
« Azt mondtam magamnak, légy türelmes, és adj esélyt magadnak madárka. Azt hittem, hogy még öt-tíz ember sem ér célba a szél és a pálya miatt. Nagyon jól játszottam mind a három napon. Az én helyezésem is kiváló volt. Nagyon örülök, hogy megtehettem. »
« Az utolsónál jó első putt ütöttem, várnod kell, és tudod, hogy ez az a putt, amit be kell menned a győzelemhez. Hirtelen hihetetlen izgalmi állapotba kerülsz, csak az idegek. Ideges voltam, nem fogok hazudni, és azt hiszem, jól tartottam magam, és nagyon boldog voltam, hogy megtettem. »

német Olivia cowan a nap legjobb kártyáját produkálta 68-cal (-4), így egy pont hátrányban végzett, holtversenyben a harmadik helyen a világranglista harmadik helyezettje mellett. Lydia Ko.
A szlovén Ana Belac jó hetet zárt holtversenyben az ötödik helyen az amerikai mellett Alison lee egyenrangú a franciákkal Celine Herbin és a skót Louise Duncan egy lövéssel arrébb.A svéd Linnea Johansson A versenyt a kilencedik helyen zárta három ponttal, öt játékos pedig holtversenyben a tizedik helyen végzett négy ponttal.

A Verseny Costa del Sol felé 2023, Aditi Ashok továbbra is az élen áll, és most 1 ponttal áll a tabellán.
A svéd Linn Grant 1 ponttal a második, miután növelte összesítését a spanyollal Ana Peláez Trivino a harmadik 887,33 ponttal.
A cseh Spilkova második helyével a kilencedikről a negyedik helyre lépett, és most 804,16 pontja van, míg a francia nő Pauline Roussin-Bouchard az ötödik 588 ponttal.
Az angol nő Lily May Humphreys a hatodik 561,33-mal, a győztes Ciganda a 78. helyről a hetedikre megy, és immár 560 pontot számlál.
A dél-afrikai Ashleigh Buhai a nyolcadik, az angol Alice Hewson a kilencedik és a svéd stark maja teljesíti az első tízet.

A többi ebben részt vevő háromszínű Aramco Team Series-Florida lejjebb fejezte be a versenyt a tabellán. Grechi Emma +28-nél a 7. helyen végzett, Pauline Roussin-Bouchard 35. és +9 között Nastasia Nadaud 45. +11-nél, ill Agathe Sauzon 58. +14-nél. Az ő oldalukon Anne-Charlotte MoraAnais Meyssonnier et Anne-Lise Caudal az első két körben még nem ért célba.