Donald Trump elnök csütörtökön átadta Annika Sorenstamnak és Gary Playernek az elnöki szabadságérmet - közölte a Fehér Ház. Babe Didrikson Zaharias is megkapta az érmet, posztumusz.

Annika Sorenstam és Gary Player megkapják a szabadságérmet Trumptól

Az ünnepségre a Fehér Ház keleti termében került sor, 50-60 ember és "Gond nélkül elmentem", mondta az egyik vendég a GolfChannel.com-nak. Az esemény nem volt nyitott a sajtó számára. WL Pate Jr-nak, a Babe Zaharias Alapítvány elnökének el kellett fogadnia az érmet Zaharias tiszteletére, aki 1956-ban halt meg.

Sorenstam és Player mindketten 2019-ben Trump elnökkel golfoztak. Sorenstam és Lindsey Graham szenátor (RS.C.) legyőzte Trumpot és Player-t.

Csatlakoznak Arnold Palmerhez, Jack Nicklaushoz, Charlie Siffordhoz és Tiger Woodshoz, az egyetlen golfozóhoz, aki megkapta ezt a megtiszteltetést.

Az elnöki szabadságérem díjazza "Különösen érdemleges hozzájárulás az Egyesült Államok biztonságához vagy nemzeti érdekeihez, a világbékéhez, a kultúrához vagy más fontos állami vagy magánvállalkozásokhoz". Az elnöki szabadságérem és a kongresszusi aranyérem a nemzet legmagasabb polgári kitüntetése.

Az 50 éves Sorenstam 72 LPGA címet nyert, a turnék történetében Kathy Whitworth (88) és Mickey Wright (82) lett. 10 fő bajnokságot nyert, Patty Berget, Mickey Wrightot és Louise Suggs-t kiemelve, 15, 13, illetve 11 győzelmet aratott a női golftörténelemben. Sorenstam nyolcszor nyerte el az Év Rolex LPGA női játékosa díjat, a legalacsonyabb pontszámú átlag Vare Trophy-t pedig hatszor. Ő az egyetlen nő, aki 59-et ért el az LPGA történetében.

Miután a nagykövet volt a riói olimpiai játékokhoz való visszatérésért, január 1-je óta a Nemzetközi Golfszövetség elnöke.

Az év utolsó nagy tornája, a US Women's Open nyomán a Sorenstam elárulta, hogy leporolta klubjait azzal a szándékkal, hogy 2021-ben visszatérjen a versenyre. De ne nevezze ezt visszatérésnek, Sorenstam azt mondja, hogy nem érdekli az LPGA versenyek, vagy akár a Legends Tour, vagy az idősebb LPGA Tour.

Az amerikai Senior női nyílt nyílt verseny, amelyet augusztus 19–22-én rendeznek a Connfield-i Fairfield-i Brooklawn Country Club-ban, minden bizonnyal a látnivalói közé tartozik, hogy mi lenne az első szakmai rajtja közel 13 év után.

A 85 éves Gary Player büszke arra, hogy 165 győzelemmel bejárta a világot, ebből 24 a PGA Touron, és kilenc fő bajnokságon. Öt férfi egyike, aki pályafutása során mind a 4 Grand Slam-bajnoki címet megnyerte, csatlakozott Gene Sarazenhez, Ben Hoganhoz, Jack Nicklaushoz és Tiger Woodshoz.

Zaharias, minden idők vitathatatlanul legnagyobb női sportolója, 24 évesen kezdett golfozni és tíz fő címet nyert. Ő is az egyetlen nő, akinek sikerült helyet faragnia a PGA Touron. A Hall of Fame golfpályafutása mellett aranyérmet nyert az 80-es olimpián 1932 méteres gátfutásban és gerelyhajításban.