Anne-Charlotte Mora, aki 10 lette és a múlt vasárnap megrendezett Európa-kártya döntőjének első francia asszonyja nemrégiben profi lett. Interjú.

Anne-Charlotte Mora, az európai kártyák döntőjében a La Manga-ban.

Anne-Charlotte Mora, az európai kártyák döntőjében a La Manga-ban. @ Tristan Jones.

Milyen érzésed a tízévedésed után?e hely, a múlt héten a spanyolországi La Mangában rendezett európai térképek döntőjén?

Anne-Charlotte Mora: Nagyon-nagyon boldog vagyok. Mindig lépésről lépésre gondoltam, így dolgozom, nekem ez a legjobban megfelelő. Kezdetben az volt a célom, hogy az előző héten átmegyek az előselejtezőkön. Ezután át kellett vinni az európai kártyák döntőjét, majd megszerezni a legjobb 20-at, ami 8a kategóriát ad.

A cél hirtelen megvalósult!

Igen, igazi megkönnyebbülés volt. Amikor befejezem az utolsó kört, 18 vagyoke és még mindig sok játékos van a pályán. Azt hittem, valóban határon vagyok. Egyrészt ezen a pályán nehéz volt a névleges pontszámot elérni, másrészt a 18. par 5 volt, így továbbra is kissé aggódtam. A percek alatt 16 letteme, majd 14e majd 10e végül. Ez fokozatos öröm volt, valójában nem hirtelen!

Tökéletesen visszapattant egy nagyon nehéz első kör és egy 78-as kártya után. Négy nagyon szilárd fordulat következett (kettő 71 és kettő 72). Milyen lelkiállapotban voltál szerda este, az első forduló után?

Kicsit undorodtam. A 78-as kezdete nem ideális. De azt mondtam magamnak, hogy öt forduló van hátra, ami sok, és hogy nem szabad feladni. Jól tettem (nevet).

Az a tény, hogy négy kört játszott ugyanazon a pályán (a Manga), az előző héten az előminősítések során, előny volt-e?

Igen és nem, mivel megváltoztatták a pólóidőket, és már nem ugyanazok a lyukak és azonos távolságok voltak. Az előny különösen a zöldek ismerete szempontjából volt. Egyébként nagy szerencsénk volt, mert a két torna közötti háromnapos szünetben nagy vihar volt. Az időzítés tökéletes volt (nevet).

Csak profivá váltál. Mi lesz a következő hetek programja?

Feliratkoztam az ausztráliai versenyekre. Remélem, hogy minél több tornát játszhatok ebben a szezonban. A megfelelő évben érkezem, mert a LET naptár sokkal több tornát kínál, mint az előző évadokban. A kategóriámmal potenciálisan 22-ben, sőt 24-ben is versenyezhetek.

Apád volt a macskád az európai kártyák döntőjén. Egész szezonban követni fog?

Szeretném, de nehéz lesz, mert neki is vannak vállalásai, profi a atle d'Or golfpályán.

Ha van apád, akkor ez néha nem okoz feszültséget?

Egyáltalán nem, mert nagyon jól kijövünk egymással, ez mindig nagyon jól megy. Gyakran caddeye engem. Ő az, aki megtanított játszani, az edzőm, tökéletesen ismer.

Hány éves voltál, amikor elkezdtél golfozni?

Őszintén szólva nem tudom. Születésem napján kaptam golfengedélyt! A Marcilly golfpályán kezdtem, Orleans közelében. Tanító apa és egy anya között, aki a pro-shopban dolgozott, azt hiszem, a golf volt a sorsom (nevet).

Mindig is a maga munkájává akarta tenni?

Nagyon fiatal igen, mindig is profi akartam lenni és játszani a pályán. 2016 és 2019 között a texasi egyetemre mentem játszani, ahol tömegkommunikációt is tanultam. Igazán nagy élmény volt, a hangulat remek volt, angolul tanulhattam, részt vehettem csapatversenyeken. Ez arra késztetett, hogy tovább menjek.

Mi az erősséged egy tanfolyamon?

Hmm ... azt mondanám, hogy nagyon jól puttyantam és jól hajtottam. Távolságban inkább átlagos vagyok, de nem tévedek el túl sokat.

Van olyan játékos, akit csodálsz?

Apám, amikor fiatalabb voltam. A nők között, még ha nem is ismerem, Céline Boutier. Amit csinál, az nagyon inspiráló, különösen egy francia nő számára.