Victor Perez, az Európa-turné utolsó francia győztese, egy francia küldöttség vezetője lesz, akik közül többen különösen alkalmasak a győzelemre törekvő Amundi Open de France-on, október 17. és 20. között a Golf National de Saint- Quentin-en-Yvelines.

Az újonc, Victor Perez ígéretes 3. hellyel kezdte a Honma Hong Kong Open Amundit. A múlt hónapban megszerezte első Európa-turnei győzelmét azzal, hogy megnyerte az Alfred Dunhill Links bajnokságot, és ő lett az első francia, aki felvette a nevét a listákra.

Tarbais most szívesen használja kiváló jelenlegi formáját a nemzeti nyílt versenyen második részvételére: „A bizalom ebből a fantasztikus győzelemből fakadt. Izgalmas visszatérni Franciaországba az első győzelem után a pályán. Az újonc szezonom eddig nagyszerű volt, de ha egy jó hetet otthon tölthetek a hazai közönség előtt, az még kivételesebbé válna. "

Ez a siker erőteljes előrelépést jelentett a Dubai versenyén, ahol most 4 francia van a legjobb 30 között, Benjamin Hebert, Romain Langasque és Mike Lorenzo-Vera mellett.

A hétfői 17. helyen a legjobban rangsorolt ​​francia Benjamin Hebert. Ebben a szezonban a Briviste közel állt az első győzelemhez az Európa-turnén a Volvo China Openen, majd az Aberdeen Standard Investments Scottish Openen, ahol az osztrák Bernd Weisberger semmivel sem verte meg, miután három lyukú play off.

„Mindig különleges otthon játszani, és nyilvánvalóan fantasztikus lenne megnyerni az első címemet Franciaországban, miután ilyen közel kerültem a győzelemhez. Jól helyeztem a Dubai versenyét, és nagyon jó lenne egy újabb francia győzelmet látni ebben a szezonban. "

Romain Langasque szintén jó hangulatban van, miután elnyerte első profi címét a Hopps Open de Provence-ban, a 2018-as Challenge Touron, és visszaszerezte játékjogát az Európai Touron az előző szezon végén zajló selejtező tornán. Ebben a szezonban a 7 legjobb 20 között döntős helyezést ért el a Dél-afrikai Openen, valamint két 3. helyet foglal el a Made in Denmark by Freja és az Aberdeen Standard Investments Scottish Open versenyen.

„Idén jó eredményeket értem el, és most elhatároztam, hogy teszek egy lépést előre, hogy megszerezzem az első győzelmet az Európa-turnén. Tavaly Franciaországban nyertem a Challenge Touron, és igazán különleges lenne új címet nyerni otthon. "

Lorenzo-Vera, a 4. francia a Race To Dubai-ban is jó helyezést ért el az első szezonbeli Európa-turnén. Hatszor rangsorolták a Top 6-ben, köztük két második helyet a Commercial Bank Qatar Masters és az Estrella Damm NA Andalucia Masters szervezésében, amelyeket a Sergio Garcia Alapítvány szervezett.

- Eddig jó szezon volt számomra. Nagyon jó, hogy ennyi francia ember között vagyok a Dubajig tartó verseny első 30 helyezettje között. Ebben a szezonban két második hely után nem lenne jobb hely az első cím megszerzésére, mint a Golf National-nál. "

E háromszínű négyest beleszámítva 21 francia lesz a legrégebbi European Open rajtján. Különösen Alexander Lévy-t, az Európa-bajnokság ötszörös győztesét, Grégory Bourdyt találjuk, akinek négy sikere van a pályán, és Raphaël Jacquelin idén ünnepelte 600. megjelenését az európai turnén anélkül, hogy megfeledkezett volna Victor Dubuissonról, a 2014-es Ryder Kupa győzteséről.

Az Amundi Open de France jegypénztára nyitva van.