A 2019-es L'Amateur Golf World Cup döntőre szeptember 17. és 19. között került sor. Az egyes nemzeti selejtezők döntőinek nyertesei kapják a feladatot, hogy képviseljék nemzetük színeit. Összesen 17 csapat harcolt az AGWC 2019 világbajnok címéért.

Amatőr golf világkupája: a döntő összefoglalása

© Amatőr Golf világkupája

Amatőr golf világkupája, 1. nap

Érzelemmel teli hét és hónap után a Hacienda Del Alamo golfpálya végre készen áll az AGWC nemzetközi döntőjének megrendezésére. Valójában az esemény előtt egy héttel bekövetkezett rossz időjárás után az egész kertészcsapat és a golfmenedzser összeült, hogy a lehető legjobban előkészítsék és megjavítsák ezt a csodálatos pályát. A golfpályát négy nappal az esemény előtt még bezárták, hogy a lehető legjobban ápolják.

A verseny első napján, a napfény alatt, már 7: 30-kor verve, a döntő 34 játékosa és a 16 vendég a "Hacienda Del Alamo" nagyon hosszú pályáján, 6 méterre a 375-es parányra küzdött.

8:30 és 9:50 között a döntősök részei az első számú lyukon, a 10-es lyukú vendégek részei kivételesen kék ég és meglehetősen kellemes hőmérséklet mellett indultak.

A szél emelkedése közben nagy felhők érkeztek, de néhány csepp esőtől eltekintve, következmények nélkül.

Sportos szempontból a versenyt úgy kell játszani, hogy összekapcsolják a csapat minden egyes játékosának bruttó és nettó pontszámát három fordulóban, két egyéni fordulóban és egy összecsapási körben.

A mai nap eredményét tekintve a csehek 131 ponttal állnak a tetején, majd szorosan követik a japánokat (128 pont), megvédve a bajnokokat, majd az kissé távolodott elefántcsontpartikat (111 pont).

Franciaok, akik első győzelmet keresnek, a rangsor hatodik helyére jutnak, 24 pont mögött.

Forró francia embereink reakciói:

Gauthier Massard:

„Gauthier nevem, a Léry Poses országos döntőbe jutottam. Ez volt az utolsó selejtező verseny. Megnyertem a 76, + 4 játékkal. Ezután a nemzeti döntő a Saint-Omer Golfklubban, amelyet nagyjából nyertem, hogy Spanyolországba menjek Murciába. Óriási öröm volt. "

„Nagyon stresszes volt az 1. év elején, különös tekintettel a fotósra, a hangszóróra, és a legnehezebb helyzetbe kerültem az első első löketétől. Az első 1-3 lyuk meglehetősen bonyolult volt a stressz kezelésére, majd sikerült pihenni. "

„Ez egy nagyon nehéz pálya, nincs sok durva, hogy megállítsák a golyókat, csak egyfajta talaj kövekkel keverve. A zöldek szemcséjével is nagyon óvatosnak kellett lennünk, ami nagyban befolyásolja a golyó sebességét és a pályát. A hőtől is szenvedtünk, a 3. elején már az ivóvízből az összes vizet megöltük.

"Az első naptól fogva rendkívül jól fogadtak minket, és örömmel képviselhetjük Franciaországot az Amatőr Golf Világkupán"

Romain Darracq:

„Kurzus második sorozat, a sárga indítása, számomra nagyon bonyolult, mert nagyon hosszú. Az indulás nem könnyű, mert közvetlenül az akadályra érkezik, amely hosszú klubokat hagy a zöld támadásokhoz. "

„A Zöldek nem könnyűek, mint a pálya többi része. Csináltam néhány jó dolgot, de a legcsekélyebb rosszul is drágám fizettem érte. Tehát az első forduló után hatodik lettünk. "

„A környezet hihetetlen, a légkör, amelyet a LeClubnak sikerült felállítania, valóban remek, és nagyon szerencsések vagyunk, hogy ott vagyunk és képviseljük Franciaországot. "

„A holnap célja a dobogó, a harmadik résztől négy löket vagyunk. Gauthiernek csak egy vagy két pont elrontásával kell fenntartania a szintet, és nagy erőfeszítéseket kell tennem, és azt hiszem, meg tudjuk csinálni ezt a késést, hogy mindent megadhassunk a tülekedésre. "

A francia csapat - © Amatőr Golf Világkupa

Amatőr golf világkupája, 2. nap

A verseny első napjának stresszét követően 17 nemzetünk érkezett ma reggel azzal a vágygal, hogy harcoljon a pályán. A kétszer kaszált és hengerelt zöldek valódi kihívásnak bizonyultak minden tapasztalt golfozónk számára. Az összes feltétel teljesült, hogy ma reggel gólt szerezzen, ami nem sikerült.

A japánok és a csehek egy kicsit jobban kiemelkedtek a versenyből az összesen 256 ponttal, 254 ponttal.

Vegye figyelembe franciaink jó teljesítményét, amely a rangsor harmadik helyére utal, 21 pont késéssel a japánok felett, összesen 235 ponttal. Az első hely bonyolult lesz, de számítunk a francia csapat kohéziójára, hogy helyet biztosítsunk a dobogón.

Felhívjuk a figyelmet a marokkóira is, aki egy kivételes nap szerzője, a rangsor negyedik helyén, 2 ponttal a francia mögött. Gyönyörű előadás a fiatal marokkói Bouchra Laktir által, a 63 pont szerzője.

Francia népeink reakciói a második forduló után:

„Melegben a második forduló sokkal jobb volt, ezúttal az összes indulás és a vas kifogástalan, csak hiányzott az összeszerelés, 2-3 lyuk minden lyukon, fáj, és túl későn ébredtem fel. Gauthier nagyon jól játszott, +6-ot adott ki, nagyon illik… "

„Először megvárjuk az összes játék eredményét, majd pihenünk és megnézjük, hol állunk holnap, majd mindent megadunk ezen az utolsó körön. "

"Jó állapotban, csak egy kis hiba a 11. lyukban. Nagyszerű hajtásom van, 100 méter volt hátra, megsemmisítettem a megközelítést, hiányzott a chipem, megint készítettem egyet, és két puttot csináltam, így dupla bogey . Kicsit szégyen, de összességében szilárd játék, legyen az kicsi vagy nagy. „`

A játékvezető a nap nagy részében követte minket. Időzített minden felvételünket, ragasztott minket, hogy tovább tudjunk lépni, ami kis nyomást gyakorolt ​​rá. De legalább ott volt és képesek voltunk kérdéseket feltenni és feltenni. "

A japán csapat - © Amatőr Golf Világkupa

Amatőr golf világkupája, 3. nap

Az Amatőr Golf Világkupa 2019 döntőjének utolsó napja ünnepi légkörben zajlott, ahol érzelem és feszültség volt jelen annak lezárásáig. A verseny kezdete óta élen álló csehek és japánok között az első helyért folytatott heves csata után Japán a nagy nyertese az AGWC 2019-es kiadásának.

A cseheknek sajnos a diskvalifikációt eredményező rögzítési hiba miatt a második helyezett nem jó.

Franciaunk ragyogott ezen az utolsó napon annak ellenére, hogy a pálya bonyolult volt, különösen az utolsó három lyukon. Ezért ebben a kiadásban a második helyen járnak. A harmadik csapat Marokkó. Ugyanazon játékban voltak, mint a franciaok az utolsó körben, és a végig harcoltak, anélkül, hogy elmentek volna.

Összegezve, minden résztvevő részt vett a gálavacsorán és a díjátadó ünnepségen. Ezt élvezte egy látványos cirkuszi előadás és egy párt, ahol a Lopott csoport estét késő estig animált.

Ezen az estén bejelenthettük, hogy a Srí Lanka-i Shangri-La szálloda ad otthont az AGWC2021 döntőjének, amely minden játékosnak tartózkodást kínál a helyszínen. Most az AGWC 2020-ra koncentrálunk, amelyre jövő júniusban kerül sor a mauritiusi Heritage Le Telfair Golf & Spa Resort területén.