Az amerikai Ally McDonald 28. születésnapjára megszerzi első LPGA Tour győzelmét, és megnyeri a Drive On bajnokságot a Reynolds Lake Oconee-n, így honfitársa, Daniele Kang egy ponttal lemaradva.

Ally Mc Donald nyeri az LPGA Drive On bajnokságot

Ally Mc Donald - © LPGA

Ally McDonalds szilárd maradt az LPGA Drive on Championship élén - Reynolds Lake Oconee péntek este óta, Rookie a 2016-os LPGA Touron az amerikai 28. születésnapjára kinyitja az LPGA Tour versenyzőjét. - Oké, ez a valaha volt legjobb születésnapi ajándék. reagált a világ 62. játékosa.

A 69 (-3) utolsó körével és a 272 (-16) végeredménnyel McDonalds elmondta, hogy büszke az utolsó lyukakban mutatott ellenálló képességére, hogy egy ponttal nyerjen Danielle Kang, az LPGA Tour ötszörös győztese. Fülöp-szigeteki Bianca Pagdanganan a dobogón végzett -14-nél (274). A 67. forduló után Mina Harigae holtversenyben végzett a negyedik helyért, az utolsó három verseny második legjobb 10 eredménye, Carlota Cigandával -13-nál.

A McDonald's itt egy nagyon szilárd 2020-as évet erősít meg a Covid-19-hez kapcsolódó járvány ellenére. „Soha nem kételkedtem a képességemben, de valóban azon gondolkodtam, hogy nyerhetek-e itt. Nagyon nehéz itt nyerni ” - mondta McDonald. - Tehát valóban kitartottam, és az első naptól kezdve megpróbáltam ragaszkodni a folyamatomhoz. Lehet, hogy a győztes körbe került ma. Igazán hálás vagyok. "

"Nagyon örvendetes számomra, hogy végre megszereztem ezt a győzelmet."- mondta McDonald. - Csak tovább fogok dolgozni nagyon keményen, és megpróbálok még egy másodpercet kapni ez után. De ezen a héten biztosan felszívom. Igazán hálás és szerencsés vagyok, hogy játszhattam az LPGA Touron, és minden nap azt tudtam csinálni, amit szeretek. "

Francilienne Céline Boutier-nak nehéz hétvége volt, két egymást követő, par (74 és 73) fölötti kártyával, összesen 286-tal (-2), a 43. helyen végzett. Két utolsó forduló is nehéz a Perrine Delacour számára, a másik francia golfozó ezen a héten van jelen. 76 (+4), majd 74 (+2) az utolsó két körben 57. a +1 (289).

A ranglistán való tájékozódás: cliquez ici

LPGA Drive On: Kang és Song vezetői, Boutier és Delacour a legjobb 10 között