Tyrrell Hatton történelmet írt az Alfred Dunhill Links bajnokságon elért második egyenes győzelméről, amit még soha nem sikerült elérni, de meg kellett osztania a dicsőség egy részét Ross Fisherrel, aki megtört. Old Course rekord hihetetlen 61 (-11) kártyával.

::::::::::::::::::::::: Fotó: DR

Hatton ötpontos vezetéssel kezdte az utolsó fordulót, és hibátlan (-6) par 66-os játékkal három ütést nyert Fisher előtt. Nyertes pontszáma (-24) a legalacsonyabb az Alfred Dunhill Links-ben. A játéka olyan szilárd volt, hogy az utolsó három körben egyetlen bogey sem volt.

Állította: „Ez volt az első alkalom, hogy megvédtem egy címet, vagy amikor megpróbáltam ezt megkísérelni. Ma sokkal nehezebbnek tűnt számomra, mint tavaly. Olyan boldog vagyok, hogy sikerült legyőznöm a határt. "

- Nem láttam eredménytáblát a hátsó kilenc és a 16. között, amikor megláttam, hogy Fish 21 éves volt a par alatt, arra gondoltam, milyen jól tartja magát ma. Hihetetlen golfpálya volt, és minden bizonnyal nagyon szorított. "

A nagy Dubuissontól

(forrás: Sébastien Cachard-Berger / ffgolf)

A Saint Andrews pályán (63, -9) tompítva Victor Dubuisson 3. helyezést ért el az Alfred Dunhill Links bajnokságban. Grégory Bourdy és Alexander Levy is a legjobb 10 között végez.

Az Old Course új rekord tulajdonosa, Fisher törli Victor Dubuisson 2012-ben alapított márkáját. De a francia egy hihetetlen vasárnap alatt szinte visszahelyezte a nevét. A fúzió során az utolsó körben Dubush semmit vagy szinte semmit sem hiányzott. Tizenegy lyuk után már -8-nál járt, mielőtt a nap első alkalmával két egymást követő parsot összefűzött volna. Az volt a célja, hogy jobban folytassa az előre menetelést kilencedik és tizedik madarával 14 és 15-kor. A bajnokság harmadik helyére feljutva a Tour kettős győztese ezután a nap egyetlen hibáját követte el a 16-oson. visszaesett a napra -9-re.

"Nagyon különleges, hogy 63-at (-9) szerezzünk a Dunhill Links utolsó fordulójában St Andrews-ban, a meccs végén az európai turnéra bízta magát. Nagyon jól játszottam egész héten, de ezen a vasárnapon a dobásom tette meg a különbséget. Minden 3 m alatti puttusom esett. A játék végén az 59-re gondolok, igen ... De a 16-osnál éket játszok, amelyet jónak tartottam, és kissé túl sokat loptam, majd egy 3-putos következett. De ez végül nem fontos. "

Ezzel a kártyával kilenc helyet szerzett a ranglistán (3., -17.), Feljegyezte a szezon második legjobb 10-es számát (4. a Hassan II trófeában), és mindenekelőtt egy több mint örvendetes ellenőrzést zsebelt be a szezon végén. Még nem garantált, hogy a hét kezdete előtt megőrzi játékjogát az Európa-turnén, most a 63. helyet foglalja el a Dubaiba futó Race-ben, és most a legjobb 60 számára fenntartott Race döntőjében vehet részt.

Bourdy és Levy a legjobb 10 között

Az utolsó részben Tyrrell Hatton mellett Grégory Bourdy ott ragadt, ahol Dubuisson ragyogott: a putingban. Tökéletesen egy vonalban, de többször túl rövid a St. Andrews-i óriási zöldeknél, a Bordelais-k nem tudtak jobban teljesíteni három madárnál (1,3 és 7). A nap partnere erőteljes rajtjával végleg eltávolította a címversenyből, majd elhagyta a dobogót, amikor két forgóvért engedett a visszatéréskor. 71 (-1) kártyával Bourdy végül a 4. helyet szerezte meg (-14). A múlt csütörtökön a verseny 90. helyén még élt az alkalommal, hogy felkapaszkodjon a 62. rangra, szintén elérhető távolságban a híres 60 legjobbal.

Alexander Levy már régóta érvényesítette a dubaji belépőjegyét, és ehelyett a verseny 20 legjobbja felé céloz. Az utolsó 68-as körével (-4) a francia 1. szám tett egy lépést ebbe az irányba. A tornán a 7. helyet szerzi meg (-13), az Európa-turnén pedig a 17. helyet foglalja el.

Mögött Romain Wattel a 15. helyet szerzi meg (-11) egy utolsó kör után 69-ben (-3). Az utolsó KLM Open győztese megelőzi Gary Stalt (25., -11.) És Grégory Havret (36., -1). Raphaël Jacquelin következik a 47. sorban (-8), megelőzve Michaël Lorenzo Verát és Julien Quesne-t (56., -7). Benjamin Hébert a hátsót a 63. helyen hozza fel (-4).

Az eredmények megtekintéséhez: cliquez ici